Posiedzenie klubu PiS. "Przygotowujemy się do restrukturyzacji partii"

Polska
Posiedzenie klubu PiS. "Przygotowujemy się do restrukturyzacji partii"
PAP/Piotr Polak
Klub PiS spotkał się na wyjazdowym posiedzeniu

Głównym tematem wyjazdowego posiedzenia klubu były przygotowania do wyborczo-statutowego kongresu partii - powiedziała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. Przygotowujemy się do pewnej restrukturyzacji struktur partii – dodał szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

We wtorek w Przysusze odbyło się pierwsze od ponad roku wyjazdowe posiedzenie klubu PiS, z udziałem m.in. prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego, a także posłów, senatorów i europarlementarzystów ugrupowania.

Kongres PiS 3 lipca

- Głównym tematem były przygotowania do zbliżającego się kongresu partii, który odbędzie się 3 lipca. Były także poruszane inne istotne bieżące tematy - powiedziała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska dziennikarzom po zakończeniu posiedzenia.

 

ZOBACZ: Mobilizacja PiS. Kaczyński zainauguruje promowanie Polskiego Ładu

 

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki dodał: - Przygotowujemy się do kongresu, do pewnej restrukturyzacji struktur partii, a także do takiej ofensywy, która będzie polegała na objeździe kraju przez czołówkę naszej partii. Objazd - dodał - będzie dotyczył przede wszystkim Polskiego Ładu.

 

Dopytywany kiedy nastąpi inauguracja tego objazdu Terlecki powiedział, że on się już właściwie rozpoczął. - Intensywnie ruszy po zjeździe, ale pierwsze takie spotkania będą już wcześniej. Premier je odbywa regularnie w tej chwili - zaznaczył.

Cymański: koalicja jest silna

Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski mówił, że jest bardzo zadowolony ze spotkania. Pytany o kondycję koalicji odparł: - Myślę, że jest silna. Poza tym, to co nie zabija, to jeszcze bardziej łączy. Uważam, że to jak w małżeństwach, kryzysy paradoksalnie wzmacniają – stwierdził.

 

ZOBACZ: Horała: myślę, że nikt nie wyobraża sobie innego prezesa PiS niż Jarosław Kaczyński

 

Z kolei senator Jan Maria Jackowski wychodząc z posiedzenia relacjonował, że prezes Kaczyński podczas wystąpienia "przedstawił analizę sytuacji". Wśród poruszanych tematów wymienił zbliżający się kongres PiS, jak i bieżące, aktualne sprawy, z którymi "parlamentarzyści spotykają się w swojej pracy". Zaznaczył, że na spotkaniu nie pojawił się temat głosowania w Sejmie nad kandydaturą Lidii Staroń na nowego RPO.

 

- Natomiast ogólny ton tego był w kierunku poszukiwaniu jedności, odpowiedzialności, budowania mostów, a nie eskalowania jakichś konfliktów – przekonywał. Wiceszef MON i polityk Porozumienia Marcin Ociepa mówił natomiast, że "było bardzo dobre wystąpienie na temat wyzwań jakie stoją przed Polską i przed Zjednoczoną Prawicą". - Bardzo budujące i koncyliacyjne – zapewnił

pdb/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie