Poparcie dla partii politycznych. PiS nadal na czele

Polska
Poparcie dla partii politycznych. PiS nadal na czele
PAP/Marcin Obara

W wyborach do Sejmu PiS uzyskałoby 32,4 proc. poparcia, Polska 2050 - 19,8 proc., KO - 13 proc., Konfederacja - 8,1 proc. i Lewica - 7,6 proc. Do Sejmu nie weszłoby PSL, które wskazało 4,7 proc. ankietowanych - wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego dla Radia ZET.

Z sondażu przeprowadzonego na zlecenie Radia ZET 11 czerwca wynika, że gdyby wybory odbyły się w minioną niedzielę, pierwsze miejsce uzyskałoby PiS z wynikiem 32,4 procent. Na podium znalazły się też Polska 2050 Szymona Hołowni (19,8 proc.) i Koalicja Obywatelska (13 proc.).

 

Kolejne miejsca zajęły Konfederacja, którą popiera 8,1 proc. respondentów, i Lewica z wynikiem 7,6 proc. Do Sejmu nie weszłoby PSL, które wskazało 4,7 proc. ankietowanych. W sondażu 14,4 proc. respondentów odpowiedziało, że nie wie, na jaką partię zagłosować.

 

ZOBACZ: Kwaśniewska wygrywa z Dudą. Najnowszy sondaż

 

Udział w głosowaniu zadeklarowało 45,5 proc. ankietowanych. 46 proc. nie poszłoby głosować, a 8,4 proc. nie wie, czy udałoby się do urn..

 

Sondaż na próbie 1000 osób przeprowadzono 11 czerwca, a więc przed wyborami prezydenckimi w Rzeszowie, które odbyły się w minioną niedzielę, 13 czerwca. Wygrał je już w pierwszej turze Konrad Fijołek, wspólny kandydat Lewicy, Polski 2050, Koalicji Obywatelskiej i PSL-u.

dk / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie