Nowy poseł w Sejmie. Kim jest Zbigniew Ajchler

Polska
Nowy poseł w Sejmie. Kim jest Zbigniew Ajchler
PAP/Radek Pietruszka
Wtorkowe posiedzenie Sejmu otworzyło ślubowanie Zbigniewa Ajchlera

Wtorkowe posiedzenie Sejmu rozpoczęło się od złożenia ślubowania poselskiego przez Zbigniewa Ajchlera. Zastąpił on posła KO Kiliona Munyamę, który obejmie stanowisko w Europejskiej Służbie Działań Zewnętrznych i będzie zajmować się relacjami UE-Afryka.

Zbigniew Ajchler (ur. w 1955 r. w Szamotułach, woj. wielkopolskie) był posłem w poprzedniej kadencji Sejmu (2015-2019). Jest absolwentem Akademii Rolniczej w Poznaniu. W przeszłości był radnym sejmiku wielkopolskiego; należał wówczas do SLD. Jest bratem obecnego posła Lewicy Romualda Ajchlera.

 

 

Ajchler zastąpi Kiliona Munyamę (KO), który jeszcze w czerwcu obejmie stanowisko w Europejskiej Służbie Działań Zewnętrznych, gdzie będzie zajmować się relacjami UE-Afryka.

 

ZOBACZ: W Sejmie po raz piąty próba wyboru RPO i informacja rządu ws. Turowa

 

- Poseł Koalicji Obywatelskiej Kilion Munyama złożył mandat posła na Sejm RP w związku z tym, że wygrał konkurs na stanowisko w Europejskiej Służbie Działań Zewnętrznych, gdzie ma zajmować się relacjami Unia Europejska - Afryka. Nowy urząd ma objąć już 15 czerwca - poinformował w piątek rzecznik PO Jan Grabiec.

 

Killion Munzele Munyama jest ekonomistą, dr hab. nauk ekonomicznych pochodzi z Zambii (urodził się w 1961 r. w Makali, w dawnej Federacji Rodezji i Niasy). W Sejmie zasiadał od 2011 r. W obecnej kadencji pracował w Komisji Spraw Zagranicznych.

an/ml//PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie