Miejscami popada i zagrzmi. Pogoda na wtorek

Polska
Miejscami popada i zagrzmi. Pogoda na wtorek
Pixabay

Chłodny front atmosferyczny związany z niżem Robert znad północnej Skandynawii przyniesie nam we wtorek pogorszenie się pogody. Zachmurzenie wzrośnie, a miejscami popada i zagrzmi. Temperatura pozostanie wysoka, a ciśnienie będzie spadać.

We wtorek z biegiem godzin będzie się chmurzyć, a na zachodzie, północy i w centrum w drugiej połowie dnia możliwe są słabe, przelotne opady deszczu i burze. Na północnym zachodzie i południu kraju bez opadów.
 
Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą od 16 stopni nad morzem przez 21-24 stopnie na większym obszarze do 25 stopni na Ziemi Lubuskiej. Wiatr z kierunku zachodniego będzie słaby i umiarkowany, wzmagać się będzie podczas opadów i burz w porywach do 80 km/h.
 
Prognoza pogody na wtorek
Prognoza pogody na wtorek
 
Ciśnienie będzie podwyższone, ale cały dzień będzie się obniżać. Barometry pokażą w samo południe od 1016 hPa na północnym wschodzie do 1019 hPa na zachodzie, południu i w centrum. Biomet będzie korzystnie na nas wpływać, ale podczas opadów i burz może wywoływać ból głowy, senność i rozkojarzenie.
pgo/TwojaPogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie