Portugalia: bezrobotny dostał 800 tys. euro zasiłku. Bank zawiadomił policję

Świat
Portugalia: bezrobotny dostał 800 tys. euro zasiłku. Bank zawiadomił policję
pixabay/Peggy_Marco
Przelew przez pomyłkę? Za błąd płaci bezrobotny

Bezrobotny mieszkaniec Portugalii otrzymał w ramach zasiłku blisko 800 000 euro. Miesięczna wypłata dokonana przez państwowego ubezpieczyciela to prawdopodobnie pomyłka jednego z pracowników urzędu. Policja wszczęła jednak śledztwo dot. możliwości prania pieniędzy.

Jak ustalił w poniedziałek dziennik "Correio da Manha", kolosalnej wartości transakcja została zrealizowana pomiędzy Seguranca Social a bankiem Millennium, w którym konto posiada bezrobotny.

 

ZOBACZ: Wielka Brytania. Polki wyłudziły 300 tys. funtów zasiłków

 

Nietypowy przelew odnotowały władze banku, zgłaszając sprawę służbom policyjnym. Dziennik twierdzi, że wkrótce po alercie ruszyło śledztwo dotyczące możliwości prania pieniędzy.

Płaci za nie swój błąd

Według "Correio da Manha" wpłacone przez państwowego ubezpieczyciela na rachunek bezrobotnego pieniądze w wysokości 788 tys. euro to prawdopodobnie pomyłka. Inspektorzy sprawdzają obecnie, w jaki sposób urzędnicy Seguranca Social nie zauważyli tak poważnego błędu.

 

Tymczasem beneficjent lukratywnego zasiłku ponosi już pierwsze konsekwencje pomyłki urzędu. Mężczyzna od kilku tygodni nie może realizować transakcji online ze swojego konta, a część oszczędności musiał przeznaczyć na adwokata.

 

Średni miesięczny zasiłek dla bezrobotnych w Portugalii wynosi 510 euro.

bas/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie