Zmiany w pogodzie. Fala upałów nad Polską [WIDEO]

Polska
Zmiany w pogodzie. Fala upałów nad Polską [WIDEO]
Pixabay/12019
Z prognozy Polsat News wynika, że w pierwsze dni wakacji w Polsce będą upały.

Nad Polskę nadciąga fala upałów. Temperatura w wielu miejscach wzrośnie i w najbliższych dniach powinna przekroczyć 30 stopni Celsjusza. Sprawdź naszą długoterminową prognozę na 16 dni.

Zgodnie z przewidywaniami synoptyków sobota okazała się najbardziej deszczowym dniem od początku czerwca. Padało niemal w każdym zakątku kraju. Deszczowo było także w niedzielę, panowała niezbyt wysoka temperatura.

Stopniowe polepszenie pogody

Według synoptyków już wkrótce pogoda diametralnie się zmieni.

 

- Najbliższe dni to zdecydowana poprawa aury. Od poniedziałku zaczniemy zapominać o tym, co działo się weekend, czyli o silnym wietrze, intensywnych opadach deszczu i ochłodzeniu - powiedziała w niedzielę Paulina Sykut-Jeżyna, prezenterka pogody w Polsat News. 

 

Powoli, z dnia na dzień, temperatura będzie coraz wyższa. Wszystko za sprawą gorącego powietrza zwrotnikowego znad Afryki, które sprawi, że w najbliższych dniach termometry będą pokazywać znacznie wyższą temperaturę.

 

ZOBACZ: IMGW wydał ostrzeżenie przed upałem. Dotyczy dwóch województw

 

W poniedziałek maksymalna temperatura w ciągu dnia wyniesie 26 stopni Celsjusza. W dalszej części tygodnia czeka nas stopniowy wzrost ciepłoty - 27 stopni będzie we wtorek i środę, 28 w czwartek, a w piątek termometry mają wskazać 29 stopni.  

 

W nadchodzący weekend termometry pokażą maksymalnie 31 stopni Celsjusza.

 

WIDEO: Zobacz długoterminową prognozę pogody

 

Tropikalne upały na początek wakacji

Apogeum słonecznej, ciepłej pogody przewidywane jest jednak na końcówkę czerwca. Z takiego stanu rzeczy szczególnie zadowoleni mogą być uczniowie. Nadciągająca fala upałów zbiegnie się bowiem z zakończeniem roku szkolnego, które w tym roku wypada w piątek 25 czerwca.

 

Młodzież szkolna odbierać będzie świadectwa w pogodny dzień przy temperaturze 25 stopni Celsjusza. Skok temperatury przewidywany jest już w sobotę - pierwszy dzień wakacji, kiedy to na termometrach będzie 29 stopni. Niedziela zapowie idealną plażową pogodę temperaturą, która wynieść może nawet 32 stopnie.

 

ZOBACZ: Rekordowe temperatury w Rosji. Upały m.in. na Syberii

 

Ekstremalnie gorąco będzie z kolei w pierwszy wakacyjny poniedziałek - według prognoz możemy się wtedy spodziewać temperatury dochodzącej do 34 stopni Celsjusza. We wtorek możliwe będą maksymalnie 33 stopnie.

 

Według meteorologów, wszystko wskazuje na to, że upalna aura pozostanie z nami na dłużej, a początek lata będzie korzystny dla osób, które wybrały spędzanie urlopu w kraju.

dk/hlk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie