Holandia. Policja usunęła flagę z cytatem z Hitlera

Świat
Holandia. Policja usunęła flagę z cytatem z Hitlera
Pixabay/zdjęcie ilustracyjne/Twitter/CIDI

Mieszkaniec Voorhout wywiesił przed swoim domem flagę z cytatem z Adolfa Hitlera. Oburzeni sąsiedzi próbowali go przekonać, by ją usunął, a gdy to nie poskutkowało, wezwali policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze nakazali natychmiastowe zdjęcie flagi.

- Szerokie masy narodu łatwiej padną ofiarą wielkiego kłamstwa niż małego - flagę z takimi słowami niemieckiego polityka wywiesił przed swoim domem mieszkaniec Voorhout na południu Holandii.

 

ZOBACZ: Holendrzy mają dość wolnej jazdy na autostradach. "Prędkość jest częścią przyjemności z jazdy"

 

Na fladze znajduje się także porównanie obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią COVID-19 z tymi, które obowiązywały podczas II wojny światowej.

 

 

Esther Voet, redaktor naczelna gazety "Nieuw Israëlietisch Weekblad" napisała na Twitterze, że wpadła we wściekłość, gdy się o tym dowiedziała. "Jakim trzeba być szaleńcem, by coś takiego wymyślić" – pytała retorycznie Voet.

 

Izraelskie Centrum Informacji i Dokumentacji (CIDI) nazwało wywieszenie flagi "czynem haniebnym". "Cokolwiek myślisz o obostrzeniach, takich rzeczy się po prostu nie robi" – pisze w swym oświadczeniu CIDI.

wys / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie