Łuków. Mercedes potrącił pieszego na pasach. Kierowca nie zauważył 17-latka

Polska
Łuków. Mercedes potrącił pieszego na pasach. Kierowca nie zauważył 17-latka
KPP Łuków
Na pasach przy ul. Wojska Polskiego 48-letni kierowca potrącił pieszego przechodzącego przez jezdnię.

Mercedes potrącił 17-letniego pieszego na pasach w Łukowie (woj. lubelskie). Kierowca zauważył mężczyznę w ostatnim momencie, ale nie zdążył wyhamować. Do zdarzenia doszło przed godz. 8 rano w czwartek 10 czerwca. Zdarzenie nagrały kamery miejskiego monitoringu. Policja publikuje je ku przestrodze.

Na pasach przy ul. Wojska Polskiego 48-letni kierowca potrącił pieszego przechodzącego przez jezdnię. - Kierujący mercedesem powiedział mundurowym, że w ostatniej chwili zauważył nastolatka na jezdni i nie zdążył już przed nim wyhamować - poinformował asp. szt. Marcin Jóźwik, oficer prasowy lubelskiej policji.

 

ZOBACZ: Warszawa. 160 kg kokainy w bananach sprzedanych do znanej sieci sklepów

 

Na szczęście pieszemu nic się nie stało, "doznał niegroźnych urazów i po udzieleniu pomocy medycznej wrócił do domu" - poinformowali policjanci. Zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.


- Publikujemy nagranie ku przestrodze, aby pokazać, że chwila nieuwagi na jezdni może doprowadzić do tragedii - przekazał asp. szt. Jóźwik.

 

WIDEO: Potrącenie pieszego w Łukowie

 

 

Za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierowca został ukarany mandatem wysokości 500 zł i 10 punkami karnymi - poinformował polsatnews.pl asp. szt. Marcin Jóźwik.

 

Przypominamy, że kierujący pojazdem (z wyłączeniem kierującego tramwajem) zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście - przypomina Jóźwik.

aml/msl / Polsat News, Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie