Mazowieckie. Zatrzymano podejrzanego o rozbój. Miał w aucie pistolet maszynowy

Polska
Mazowieckie. Zatrzymano podejrzanego o rozbój. Miał w aucie pistolet maszynowy
Policja Wołomin
W samochodzie podejrzanego policjanci znaleźli pistolet maszynowy, dwa magazynki oraz 16 szt. amunicji

Policjanci z Radzymina (Mazowieckie) zatrzymali 30-latka, który podejrzany jest m.in. o rozbój na swoim znajomym, od którego chciał pożyczyć pieniądze. Gdy spotkał się z odmową ranił go nożem - powiedział rzecznik wołomińskiej policji asp. szt. Tomasz Sitek.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Kuligowie na Mazowszu. - Funkcjonariusze z komisariatu w Radzyminie zostali poinformowani o rozboju, do którego miało dojść na 67-latku - powiedział asp. szt. Tomasz Sitek.

 

ZOBACZ: Gdynia: atak po manifestacji przeciwko wyrokowi TK. "Wyciągnął nóż i rozciął mi twarz"

 

Według zgłoszenia, do domu 67-latka, osobowym oplem przyjechały cztery osoby, z których jedna, 30-latek chciał pożyczyć pieniądze na paliwo.

"Chwalił się"

- Mężczyzna wiedział, że właściciel posesji ma pieniądze, bo ten dzień wcześniej tym się chwalił. Gdy spotkał się z odmową, posługując się nożem i używając przemocy, szarpiąc za ubranie i uderzając rękojeścią noża w skroń, dokonał rozboju na 67-latku - tłumaczył policjant, dodając, że poszkodowany został ranny w prawe udo oraz stracił 3 tys. złotych i złoty łańcuszek o wartości 4 tys. złotych.

 

ZOBACZ: Zastrzelony Afroamerykanin. Policjantka pomyliła pistolet z paralizatorem

 

- W wyniku podjętych przez funkcjonariuszy działań, w Kobyłce funkcjonariusze tamtejszej jednostki policji zatrzymali dwoje 18-latków, dziewczynę i chłopaka, które przyjechały wraz z 30-latkiem do Kuligowa. Osoby te zostały przesłuchane i zwolnione - zaznaczył.

 

Wskazał, że jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze z komisariatu w Radzyminie zatrzymali podejrzanego o rozbój 30-latka. - Przy mężczyźnie w samochodzie, którego był użytkownikiem, policjanci znaleźli pistolet maszynowy, dwa magazynki oraz 16 szt. amunicji - wyliczył.

Cztery zarzuty

- Zebrany materiał dowodowy pozwolił funkcjonariuszom z Radzymina na przedstawienie 30-laktowi łącznie czterech zarzutów w tym dokonania przy użyciu noża rozboju na 67-latku, przy czym czynu dopuścił się w ciągu 5 lat po odbyciu kary pozbawienia wolności orzeczonej wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo podobne, posiadania bez wymaganego zezwolenia broni palnej w postaci pistoletu maszynowego, kierowania pojazdem pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz kierowania po drodze publicznej pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości - przekazał.

 

Decyzją Sądu Rejonowego w Wołominie 30-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

 

Za zarzucane czyny może mu grozić od 3 do 12 lat więzienia.

rsr / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie