Prezydent Ełku uprowadzony... w ramach ćwiczeń [WIDEO]

Polska
Prezydent Ełku uprowadzony... w ramach ćwiczeń [WIDEO]
Polsat News
W sumie udział w Dragon-21 bierze w różnych częściach kraju łącznie ponad 9 tysięcy żołnierzy

Uprowadzenie prezydenta miasta było pozorowane, ale samo ćwiczenie jak najbardziej realne. W Ełku żołnierze ćwiczyli w warunkach bojowych odbicie zakładników z miejskiego ratusza. Wszystko w ramach trwających manewrów Dragon-21.

- W godzinach wieczornych urząd miasta został opanowany przez terrorystów i zostali wzięci zakładnicy. Po otrzymaniu tych informacji odpowiednie służby otrzymały polecenie wykonania zadania odbicia zakładników - opisywał ćwiczenia wojskowe major Marek Nabzdyjak.

Ćwiczenia całego wojska

- Ćwiczenie Dragon jest ćwiczeniem defensywnym, przygotowujemy się do oborany jak i do reagowania na wszelkiego rodzaju zagrożenia i sytuacje kryzysowe - dodawał major. 

 

ZOBACZ: Wojsko na polskich drogach. Ćwiczenia Dragon-21

 

Zapewnił również, że "ćwiczenie obejmuje praktycznie wszystkie rodzaje sił zbrojnych, ponieważ jest to ćwiczenie Generalnego Dowódcy Rodzajów Sił Zbrojnych, więc uczestniczą wojska operacyjne, ale też współdziałają z nami żołnierze WOT, jak też inne służby, policja i straż pożarna".

 

WIDEO: Prezydent Ełku uprowadzony... w ramach ćwiczeń

 

W sumie udział w Dragon-21 bierze w różnych częściach kraju łącznie ponad 9 tysięcy żołnierzy i około 800 jednostek sprzętu.

 

laf/msl/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie