Mistrzostwa świata w... Excelu. Polka tuż za podium

Świat
Mistrzostwa świata w... Excelu. Polka tuż za podium
Flickr/Erik Eckel

W środę odbyły się mistrzostwa świata w programie... Microsoft Excel. Wśród uczestników zawodów, rywalizujących w arkuszach kalkulacyjnych, była Polka. Gabriela Strój, która w pewnym momencie przewodziła stawce, ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Mistrzem świata został reprezentant Kanady.

Zawody Financial Modeling World Cup odbyły się w formie online. Wydarzenie było transmitowane na YouTubie.

 

Uczestnicy zawodów musieli się zmierzyć z zdaniami z  zakresu modelowania finansowego w programie Microsoft Excel.

 

ZOBACZ: Mistrzostwa świata w grę komputerową oglądały... 334 miliony osób

 

Budowanie modeli finansowych w dużym skrócie polega na tworzeniu podsumowania wydatków oraz zysków danej firmy w postaci arkusza kalkulacyjnego. Taki model finansowy ma wiele zastosowań dla kadry kierowniczej firm. Analitycy finansowi najczęściej używają go do analizowania i przewidywania, w jaki sposób przyszłe wydarzenia lub decyzje wykonawcze mogą wpłynąć na kurs akcji.
 

W mistrzostwach wzięło w nich udział osiem osób z ośmiu krajów. Polskę reprezentowała reprezentowała Gabriela Strój, która na co dzień jest menadżerką w PwC Polska.

 

 

Polka, która przez pewien czas przewodziła stawce, ostatecznie zdobyła 550 punktów i ukończyła zawody na czwartym miejscu. 

 

Wygrał Michael Jarman z Kanady (700 punktów). Drugie miejsce zajął Andrew Ngai z Wielkiej Brytanii (640 punktów), trzeci był John Lim z Australii (625 punktów).

dk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie