Śledztwo w sprawie okoliczności śmierci nastolatka, który spadł ze słupa średniego napięcia

Polska
Śledztwo w sprawie okoliczności śmierci nastolatka, który spadł ze słupa średniego napięcia
Pixabay/niebieskibanan
zdjęcie ilustracyjne

Częstochowska prokuratura wszczęła w poniedziałek śledztwo w sprawie śmierci 17-latka, który zmarł w miniony weekend po upadku z kilkunastometrowego słupa energetycznego w miejscowości Rybna (Śląskie). Postępowanie będzie prowadzone pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci.

Wypadek miał miejsce w sobotę po godz. 22. Po wyjściu z imprezy urodzinowej, chłopak wspiął się na słup średniego napięcia. Tam najprawdopodobniej został porażony prądem po dotknięciu przewodów i spadł na ziemię. W trakcie reanimacji udało się przywrócić jego funkcje życiowe. Został odwieziony do szpitala. W niedzielę lekarze zawiadomili policję o jego zgonie.

 

ZOBACZ: Rybna. 17-latek zmarł w szpitalu po upadku ze słupa. Wcześniej był na imprezie

 

Informację o wszczęciu śledztwa w tej sprawie, przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, Tomasz Ozimek. Postępowanie, dotyczące nieumyślnego spowodowania śmierci 17-latka, prowadzi częstochowska prokuratura rejonowa.

Tragiczny finał "osiemnastki"

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, nastolatek uczestniczył w imprezie zorganizowanej z okazji osiemnastych urodzin znajomego w Rybnej, na północ od Częstochowy. Wieczorem opuścił salę i poszedł na spacer z kolegą.

 

- Z relacji tego świadka wynika, że w pewnym momencie 17-latek wspiął się na słup energetyczny o wysokości około 15 metrów, z którego następnie spadł po porażeniu prądem - powiedział prok. Ozimek.

 

Nastolatek został przewieziony do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie. Lekarzom nie udało się uratować jego życia. Chłopak zmarł następnego dnia.

 

ZOBACZ: Porażenie piorunem czy morderstwo? Śledczy miesiącami dochodzili do prawdy

 

Jak powiedział prok. Ozimek, w śledztwie przesłuchano już bezpośredniego świadka – który towarzyszył 17-latkowi po wyjściu z urodzin.

Na miejscu wypadku przeprowadzono też oględziny. Prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok, która da odpowiedź, co dokładnie było bezpośrednią przyczyną śmierci nastolatka. Ma być ona przeprowadzona jeszcze w poniedziałek. Wykonane zostaną także badania toksykologiczne – na obecność w organizmie zmarłego alkoholu i narkotyków.

kmd / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie