Kandydatka PiS Ewa Leniart z poparciem Honorowego Komitetu Kobiet

Polska
Kandydatka PiS Ewa Leniart z poparciem Honorowego Komitetu Kobiet
PAP/Darek Delmanowicz
Wojewoda podkarpacka, kandydatka PiS na prezydenta Rzeszowa, Ewa Leniart podczas spotkania z uczestniczkami Honorowego Komitetu Kobiet w Ogrodach Bernardyńskich w Rzeszowie

Honorowy Komitet Kobiet poparł w przedterminowych wyborach prezydenta Rzeszowa, wojewodę podkarpackiego Ewę Leniart. Jak podkreślały przedstawicielki komitetu, Leniart ma "wiedzę, umiejętności i kompetencje, aby sprawować urząd prezydenta Rzeszowa". I tura wyborów w Rzeszowie odbędzie się w niedzielę, 13 czerwca.

W poniedziałek na konferencji prasowej, przedstawicielka komitetu, radna miejska PiS Grażyna Szarama oceniła, że Leniart będzie znakomicie reprezentować środowisko kobiet. Podkreślała przy tym, że wojewoda ma wszystkie cechy potrzebne do bycia prezydentem stolicy Podkarpacia.

 

ZOBACZ: Prezes PiS Jarosław Kaczyński w Rzeszowie. Zachęcał do głosowania na Ewę Leniart

 

Szarama przekazała też Leniart listę postulatów środowiska rzeszowskich kobiet, wśród których są m.in. budowa żłobków na każdym osiedlu, tematyczne place zabaw, pełnowymiarowe sale gimnastyczne, mniej liczne klasy w szkołach czy obecność psychologa w każdej szkole, poprawienie jakości chodników tak, by były dostosowane do wózków dziecięcych, utworzenie oddziału geriatrycznego w szpitalu miejskim oraz więcej zieleni w całym mieście.

"Dziękuję za kobiecą solidarność"

Leniart podkreśliła, że pozycja kobiety w przestrzeni Rzeszowa jest bardzo ważna. Zwróciła uwagę, że wśród postulatów nie ma "postulatów dotyczących samych kobiet". - Są postulaty dotyczące dzieci, osób starszych czy pokazujące pewne braki w działaniu samorządu. To pokazuje ogromną wrażliwość społeczną kobiet – dodała kandydatka PiS na prezydenta.

 

ZOBACZ: Rzeszów. Środowiska kobiece poparły kandydaturę Konrada Fijołka na prezydenta miasta

 

Wojewoda podziękowała za wsparcie i za "kobiecą solidarność". - W świecie samorządów, kobiety mają bardzo ważną funkcję do odegrania. A jak już jesteśmy na stanowiskach, to bez wątpienia możemy na siebie nawzajem liczyć - powiedziała kandydatka.

Leniart zadeklarowała spełnienie postulatów, które przedstawił Honorowy Komitet Kobiet. Stwierdziła, że część z nich jest już zawartych w jej programie wyborczym.

 

- Chciałabym też, aby w mieście pojawiły się miejsca specjalnie dedykowane kobietom. Aby powstał dyskusyjny klub kobiet, po to, ażebyśmy mogły być bardziej aktywne w życiu publicznym Rzeszowa niż dotychczas - zapowiedziała wojewoda.

Rzeszów wybiera prezydenta

Przedterminowe wybory w Rzeszowie muszą odbyć się w związku z tym, że rządzący miastem od 2002 r. Tadeusz Ferenc, złożył rezygnację 10 lutego br. po tym, gdy przeszedł COVID-19. Wybory mają się odbyć 13 czerwca br.

 

Oprócz Leniart, popieranej przez PiS i rzeszowski region NSZZ „Solidarność”, na prezydenta Rzeszowa kandydują: proponowany przez Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł; b. współpracownik Ferenca, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek, popierany m.in. przez PO, Lewicę, PSL i Ruch Polska 2050, a także poseł Konfederacji Grzegorz Braun

kmd / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie