Tłumy w pociągach znad morza. PKP Intercity uruchamia dodatkowe połączenie Gdynia-Warszawa

Biznes
Tłumy w pociągach znad morza. PKP Intercity uruchamia dodatkowe połączenie Gdynia-Warszawa
Zdj. archiwalne, fot. PKP Intercity
Jak informuje PKP Intercity, pasażerowie, którzy szukają biletów na niedzielny pociąg z Gdyni, mogą znaleźć miejsce w dodatkowym składzie do Warszawy

Polacy ruszyli nad morze i wielu z nich chce wrócić z wypoczynku w niedzielę wieczorem. Szukają biletów na pociągi, lecz w wagonach z powodu epidemii jest mniej wolnych miejsc niż zwykle. Aby podróżni nie utknęli nad Bałtykiem, PKP Intercity wyśle w trasę dodatkowy skład z Gdyni przez Sopot i Gdańsk do Warszawy.

Jak się okazuje, długi czerwcowy weekend Polacy postanowili wykorzystać, aby odpocząć m.in. nad Bałtykiem. Zauważyło to PKP Intercity, które odnotowało większe niż zwykle zainteresowanie biletami na kursy z Trójmiasta do centralnej Polski.

 

Jednak na kolei nadal obowiązują epidemiczne ograniczenia. W wagonach obsługujących dalekobieżne połączenia można zajmować jedynie miejsca siedzące. To oznacza, że obecnie nie jest możliwa jazda "na korytarzu", czyli spędzenie podróży na podłodze lub schodkach przy drzwiach.

 

ZOBACZ: Sosnowiec. Ruszą darmowe autobusy nocne. Pasażerowie zamówią przejazd przez aplikację

 

Podróżni wybierali ten mało wygodny sposób, aby tylko dojechać do celu. Teraz muszą szukać miejsca gdzie indziej, co przy koronawirusowych limitach nie zawsze jest proste.

 

Będzie dodatkowy pociąg do Warszawy

 

PKP Intercity postanowiło więc uruchomić dodatkowy pociąg, który w niedzielę wieczorem (6 czerwca) zawiezie pasażerów z Gdyni Głównej do Warszawy. Specjalny skład o numerze IC 5120 ruszy o godz. 19:40.

 

Po drodze zatrzyma się m.in. w Sopocie (19:48), na Gdańsku Głównym (20:03), w Tczewie, Malborku, Iławie, Ciechanowie oraz Nowym Dworze Mazowieckim. Na stację Warszawa Zachodnia ma dotrzeć o godz. 23:30.

 

"Bilety na to połączenie można kupić w kasach dworcowych i internetowym systemie sprzedaży" - wyjaśnia spółka.

 

Szturm cyklistów na TLK "Hańcza"

 

Bałtyckie wybrzeże to niejedyne miejsce, które jeszcze przed wakacjami masowo odwiedzają turyści. Pod koniec maja pasażerowie pociągu TLK "Hańcza", łączącego Kraków i Warszawę z Suwałkami przekonali się, że w wagonach rowerowych zaczyna robić się ciasno.

 

Niektórzy opłacili miejsca na jednoślady, lecz mimo to, musieli szukać swoich pojazdów wśród rzeszy innych, niekoniecznie zawieszonych na hakach.

wka / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie