Meghan Markle urodziła córeczkę. Nosi imiona Elżbiety II i księżnej Diany

Świat
Meghan Markle urodziła córeczkę. Nosi imiona Elżbiety II i księżnej Diany
Wikimedia Commons
Meghan i Harry pobrali się w 2018 roku

Meghan Markle urodziła w piatek córkę - Lilibet "Lili" Dianę Mountbatten-Windsor. Jedno z imion dziewczynki upamiętnia tragicznie zmarłą w 1997 roku księżną Dianę. Nowo narodzona członkini królewskiego rodu i jej mama są zdrowe, przebywają w swoim domu. To drugie dziecko Meghan oraz księcia Harry'ego, którzy podziękowali za "wyrazy miłości i modlitwy" płynące z całego świata.

"Lili" urodziła się w piątek 4 czerwca o godz. 11:40 czasu lokalnego w szpitalu Santa Barbara Cottage w Kalifornii. Ważyła 7 funtów i 11 uncji (około 3,5 kilograma) - wynika z oświadczenia przekazanego CNN. Przy porodzie obecny był ojciec, książę Harry.

 

Dziewczynka nosi imię swojej prababci, czyli królowej Elżbiety II, której rodzinny przydomek to Lilibet. Jej drugie imię Meghan i Harry wybrali tak, by upamiętnić babcię noworodka, księżną Walii Dianę.

 

ZOBACZ: Harry i Meghan często wzywają policję. Aresztowano człowieka na ich posesji

 

To drugie dziecko książęcej pary. W domu z "Lili" jest jej brat Archie.

 

- Królowa, jej syn książę Karol i jego żona Camilla, oraz książę William i jego żona Kate zostali poinformowani i są zachwyceni wiadomością o narodzinach córki księcia i księżnej Sussex - przekazała rzeczniczka Pałacu Buckingham.

 

Ujawnili płeć podczas wywiadu z Oprah

 

Płeć spodziewanego noworodka książę Harry i jego żona ujawnili w marcu, w wywiadzie z amerykańską dziennikarką Oprah Winfrey. Zapewnili wówczas, że nie planują kolejnego potomka.

 

W rozmowie z Oprah ujawnili ponadto, jak byli traktowani przez brytyjskie media i pozostałych członków rodziny królewskiej. Wśród zarzutów było to, że nieujawniony z imienia członek rodziny - choć wiadomo, że nie królowa ani książę Filip - podnosił obawy dotyczące koloru skóry Archiego, jeszcze zanim się on urodził.

 

Z kolei pod koniec ubiegłego roku Meghan ujawniła również, że poroniła w lipcu 2020 roku.

 

Lilabet w przyszłości może zostać... prezydentem USA

 

"Lili" jest jedenastym z kolei dzieckiem wśród prawnuków i prawnucząt Elżbiety II. Jest ósma w kolejce do brytyjskiego tronu, za swoim dziadkiem Karolem, wujkiem Williamem, jego trojgiem dzieci (Georgiem, Charlottą i Louisem), jej ojcem Harrym i starszym bratem Archiem.

 

CNN zauważyło, że Lilibet urodziła się w USA. To teoretycznie pozwala jej zostać - gdy dorośnie - prezydentem Ameryki, bez jednoczesnego wypadnięcia z kolejki do brytyjskiej korony.

wka/polsatnews.pl/CNN
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie