Niemcy. Śmierć studenta na COVID-19. Mieszkańców bloku poddano kwarantannie

Świat
Niemcy. Śmierć studenta na COVID-19. Mieszkańców bloku poddano kwarantannie
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Google Street View
14-piętrowy akademik, w którym mieszał zmarły student, został otoczony przez służby

Po śmierci 30-letniego studenta, który zachorował na COVID-19 tuż po powrocie z Indii, służby przymusowo poddały kwarantannie wszystkich lokatorów bloku w dzielnicy Strehlen w Dreźnie. 14-pietrowy akademik został otoczony przez służby.

Władze Drezna poinformowały w czwartek wieczorem, że zmarły w czwartek na COVID-19 student wrócił niedawno z odwiedzin w rodzinnych Indiach. Nie miał objawów typowych dla COVID-19. 

 

Wykonany 25 maja test wykazał, że jest zakażony koronawirusem. Jego stan zdrowia gwałtownie pogorszył się w ostatnich dniach.

 

ZOBACZ: Prof. Gut: czeka nas pełzająca epidemia i wymieranie przeciwników szczepień

 

Służby medyczne uważają, że to indyjski wariant koronawirusa przyczynił się do szybkiego postępu choroby. Dlatego urzędnicy podjęli decyzję o odizolowaniu mieszkańców akademika i dokładne zbadanie tego przypadku.

We wtorek dalsze decyzje

Blok przy Hildebrandstrasse 7 w Dreźnie został całkowicie odizolowany. 219 mieszkańców nie może go opuścić wcześniej niż w najbliższy wtorek. W piątek wszyscy mają zostać poddani testom na koronawirusa. 

 

Kiedy znane będą wyniki badań, władze podejmą kolejne decyzje - przekazał portal tag24.de. 

 

ZOBACZ: Indie. Rząd nakazał usuwać treści związane z indyjskim wariantem koronawirusa

 

Mieszkańcy zostali poinformowani o nałożonej kwarantannie za pomocą ogłoszeń wywieszonych w budynku. W czwartek wieczorem próbowano znaleźć tłumaczy, gdyż większość mieszkańców akademika pochodzi spoza Niemiec. 14-piętrowy akademik został otoczony przez policję. 

grz//TAG 24/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie