Minister Dworczyk: mieszanie opozycji białoruskiej do wewnętrznego polskiego sporu jest nieetyczne

Polska
Minister Dworczyk: mieszanie opozycji białoruskiej do wewnętrznego polskiego sporu jest nieetyczne
PAP/Paweł Supernak
Szef KPRM Michał Dworczyk

"Nie wiem jakie były intencje Rafała Trzaskowskiego, ale niezależnie od nich mieszanie przedstawicieli opozycji białoruskiej do wewnętrznego polskiego sporu politycznego jest nieetyczne" - napisał szef KPRM Michał Dworczyk. Wskazał, że takie sytuacje nie powinny mieć miejsca.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował, że liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska będzie gościem Campusu Polska Przyszłości. 

 

Skrytykował ją za to szef klubu PiS Ryszard Terlecki. "Niech szuka pomocy w Moskwie" - napisał.

 

Do inicjatywy Trzaskowskiego odniósł się także szef KPRM Michał Dworczyk. 

"Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca"

"Nie wiem jakie były intencje Rafała Trzaskowskiego, ale niezależnie od nich mieszanie przedstawicieli opozycji białoruskiej do wewnętrznego polskiego sporu politycznego jest nieetyczne. Przede wszystkim wobec tych ludzi, którzy walczą o wolność. Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca" - napisał na Twitterze Dworczyk.

 

Wcześniej prezydent stolicy zamieścił na Twitterze wpis: "Najpierw liderka białoruskiej opozycji, a dziś już prezydent-elekt, Swiatłana Cichanouska będzie z nami na Campus Polska. Dziękuję! Wierzę, że czeka nas niesamowite i z pewnością pouczające spotkanie. Historia Białorusi dzieje się na naszych oczach i porozmawiamy o tym na Campus Polska".

 

 

Ruch Rafała Trzaskowskiego Wspólna Polska na przełomie sierpnia i września organizuje Campus Polska Przyszłości, czyli tygodniowe wydarzenie na terenie Kortowa, miasteczka akademickiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Prezydent Warszawy i jego współpracownicy od kilku tygodni zachęcają młodych z całej Polski, by wzięli udział w Campusie.

jo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie