Holandia. Partia chce mieć własną kryptowalutę, spółdzielnię mieszkaniową i portal randkowy

Świat
Holandia. Partia chce mieć własną kryptowalutę, spółdzielnię mieszkaniową i portal randkowy
Forum voor Democratie/ HET FORUM/ Youtube
Forum dla Demokracji (FvD) zapowiada przekształcenie ugrupowania w "zamknięte społeczeństwo"

Prawicowe Forum dla Demokracji (FvD) zapowiada przekształcenie ugrupowania w "zamknięte społeczeństwo" z własną kryptowalutą, spółdzielnią mieszkaniową, a nawet portalem randkowym.

W ostatnim odcinku swojego programu "Het Forum", który jest dostępny na kanale YouTube, lider ugrupowania nakreślił wizję zmian w swojej partii.

Forum dla Demokracji chce stworzyć "Forumland"

- Musimy stworzyć system, aby FvD-owcy mogli żyć ze sobą tak, jak tego chcemy. Jesteśmy mniejszością, otoczoną przez ludzi, którzy myślą inaczej - mówił Thierry Baudet. Właśnie dlatego FvD musi mieć własną kryptowalutę, spółdzielnię mieszkaniową, a także portal randkowy.

 

ZOBACZ: Holandia. Strajk studentów przeciw niesprawiedliwym kredytom. Protestują w samej bieliźnie

 

- To powinien być "Forumland", kraj wirtualny, taki, w którym wynajmuję dom od członka FvD, wysyłam dzieci do szkoły, która jest prowadzona przez członka partii - kreślił wizję Baudet, który uważa, że powinny zostać stworzone wewnątrzpartyjne powiązania społeczno-gospodarcze.

 

 

Ubiegłoroczne sondaże prognozowały zwycięstwo Forum dla Demokracji w wyborach parlamentarnych, Kantar przewidywał zdobycie przez nie nawet 28 mandatów (na 150) w Tweede kamer, izbie niższej parlamentu.

 

ZOBACZ: Holandia. Przełożono 140 tys. operacji. "Nadrobienie opóźnień zajmie dwa lata"

 

Ostatecznie, po kolejnych konfliktach i rozłamach, a także kwestionowaniu zagrożenia ze strony koronawirusa, partia zdobyła w marcu jedynie 8 mandatów. Dodatkowo dwa tygodnie temu jej parlamentarną frakcję opuściło 3 posłów.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie