Kolejki przed bramkami na A1 w Nowej Wsi w kierunku Gdańska

Polska
Kolejki przed bramkami na A1 w Nowej Wsi w kierunku Gdańska
Polsat News
Korek do Nowej Wsi ma 10 kilometrów

Kolejki tworzą się przed bramkami wjazdowymi na płatny odcinek autostrady A1 w Nowej Wsi k. Torunia w kierunku Gdańska. Czas oczekiwania wynosi powyżej 30 minut - poinformowało Centrum Kontroli Ruchu na A1. Korek ma już ok. 10 kilometrów. Zatory powstają też na drogach w innych częściach kraju. Tłoczno jest już na Mazurach.

Korki w Nowej Wsi powstają wskutek dużego natężenia ruchu na A1 w okresie wzmożonych wyjazdów turystycznych oraz konieczności zatrzymania się w punkcie poboru opłat. Tworzą się zwykle przed i na początku tzw. długich weekendów oraz w wakacje, gdy podróżni udają się nad morze. Później zatory powstają na koniec wolnych dni, gdy trwają powroty z wypoczynku.

Korek ma 10 kilometrów

W czwartek rano korki spowodowane są najprawdopodobniej długim weekendem i wyjazdami nad morze. Ok. godziny 9:00 czas oczekiwania przekraczał 15 minut. Przed 10 wzrósł do ponad 30 minut. Korek ma już ok. 10 kilometrów.

 

Google Maps

 

Północny odcinek A1 z Rusocina koło Gdańska do Nowej Wsi koło Torunia jest płatny, przejazd dalszą częścią trasy w kierunku Łodzi jest darmowy.

Korki w okolicach Szczecina

Lepiej omijać też trasę pomiędzy węzłami Szczecin Podjuchy i Szczecin Dąbie - jak podał w środę dyżurny Punktu Informacji Drogowej szczecińskiego oddziału GDDKiA - czekają kierowców jadących w kierunku miejscowości nadmorskich, ale też w kierunku Kołbaskowa i Berlina.

 

Korki spowodowane są większym niż zwykle natężeniem ruchu i przebudową wiaduktu na węźle Kijewo - prawa jezdnia jest wyłączona, a ruch w obu kierunkach odbywa się lewą jezdnią.

 

ZOBACZ: Wrocław. Jechał pod prąd na autostradzie. Mimo spowodowania wypadku, kontynuował jazdę

 

Węzeł Kijewo jest na wspólnym przebiegu drogi ekspresowej S3 na trasie Świnoujście - południe kraju i drogi S6 (trasa Gdańsk - Koszalin - Kołobrzeg - Szczecin). GDDKiA sugeruje jazdę drogami wojewódzkimi, aby ominąć utrudnienia związane z przebudową.

 

Google Maps

 

Jadąc od południa drogą S3 na węźle Myślibórz można zjechać na dw 119 (dawna dk 3), w Pyrzycach skręcić na dw 106 i tą drogą można przez Stargard i Nowogard dojechać na wybrzeże.

 

Od Gorzowa Wielkopolskiego jest też możliwość jazdy dw 151 przez Barlinek, Choszczno i Węgorzyno do Świdwina, gdzie zjeżdża się na prowadzącą do Kołobrzegu dw 162.

Koniec utrudnień na S3

Zakończyły się utrudnienia w ruchu na drodze ekspresowej S3 w kierunku Szczecina, które przez kilka godzin występowały na wysokości podgorzowskiego Deszczna, gdzie doszło do zderzenia trzech samochodów.

 

Zdarzenie drogowe z udziałem dwóch samochodów osobowych i dostawczego miało miejsce w czwartek, około godz. 9 na 98. kilometrze S3. To odcinek tej drogi ekspresowej między węzłami Gorzów-Południe a Skwierzyna-Zachód.

 

ZOBACZ: Frydrychowice. Śmiertelny wypadek motocyklisty. Zderzył się z mercedesem

 

Początkowo jezdnia S3 w kierunku Szczecina została całkowicie zablokowana i szybko utworzył się korek. Potem służby udrożniły jeden pas, a krótko po godz. 13 utrudnienie zakończyło się.

 

Jak przekazał Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. zdarzenie policjanci zakwalifikowali jako kolizję, gdyż żadna z pięciu osób, które trafiły na badania do szpitala, nie doznała poważnych obrażeń.

Kilkukilometrowe korki na A4

Z powodu zwiększenia natężenia ruchu drogowego na autostradzie A4 przed Punktem Poboru Opłat w Karwianach pod Wrocławiem utworzyły się zatory w obie strony. W stronę Katowic korek ma ponad 5 km, a w stronę Zgorzelca ponad 2 km.

 

Nie ma już utrudnień na autostradzie A4 w stronę Zgorzelca, które powstały po porannym zderzeniu dwóch aut osobowych pomiędzy węzłami Pietrzykowice a Kąty Wrocławskie.

Podniesiono szlabany na węźle w Rusocinie

Powyżej 15 minut muszą czekać kierowcy na zjazd z autostrady A1 w kierunku Gdańska i Gdyni na węźle Rusocin (woj. pomorskie) - poinformował dyżurny centrum kontroli ruchu autostrady A1.

 

- Aby udrożnić ruch, podniesione zostały szlabany na węźle w Rusocinie - poinformował dyżurny centrum kontroli ruchu autostrady A1.

 

Korek w Rusocinie powstaje wskutek dużego natężenia ruchu na A1 w okresie wzmożonych wyjazdów turystycznych oraz konieczności zatrzymania się w punkcie poboru opłat. Tworzy się zwykle przed i na początku tzw. długich weekendów oraz w wakacje, gdy podróżni udają się nad morze.

Tłoczno na Mazurach

Na mazurskich jeziorach w czwartek rano są słabe warunki żeglarskie, ale porty pełne są łodzi. MOPR już odnotował pierwsze wypadki i urazy.

 

Długi weekend na Mazurach spędza bardzo wielu żeglarzy. Wielu z nich dojechało nad jeziora już w środę wieczorem, do późnych godzin nocnych ludzie biesiadowali w portach. Niestety nie obyło się bez wypadków - jeden z mężczyzn pijany przewrócił się i uderzył głową w krawężnik. Mężczyznę karetka zabrała do szpitala.

 

ZOBACZ: Opole. Wjechał autem do salonu, miał 1,8 promila

 

Dyżurny MOPR przekazał, że odnotowano przypadki odwodnienia, jedna z osób doznała urazu ręki - przewróciła się na pokładzie, gdy łódź, na której przebywała, wykonywała manewry. - Prosimy wszystkich o ostrożność i rozwagę - powiedział.

Biesiada w portach

W czwartek rano na Mazurach jest słonecznie i ciepło, ale wieje bardzo słaby wiatr. Większość żeglarzy wykorzystuje tę pogodę do biesiadowania w portach.

ml/ac/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie