Przelotne deszcze i ocieplenie. Pogoda na środę i długi weekend

Polska
Przelotne deszcze i ocieplenie. Pogoda na środę i długi weekend
wal_172619/Pixabay.com

Czerwcowy długi weekend zapowiada się pogodnie, już w środę synoptycy przewidują sporo słońca. Tylko miejscami może popadać i zagrzmieć. Temperatura będzie coraz wyższa, podobnie jak ciśnienie. Biomet poprawi się, a wiatr osłabnie.

W środę będzie pochmurnie, ale z większymi przejaśnieniami, a nawet rozpogodzeniami. Jedynie na północnym zachodzie może w drugiej połowie dnia spaść przelotny deszcz, miejscami mogą wystąpić burze.
 
W środę dobre warunki na drogach
 
Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą od 17 stopni Celsjusza na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu do 22 stopni na Pomorzu Zachodnim. Wiatr z kierunku wschodniego będzie słaby i umiarkowany.
 
 
Ciśnienie jest wysokie i będzie rosnąć. Barometry pokażą w środę w samo południe od 1021 hPa na Dolnym Śląsku do 1026 hPa na Suwalszczyźnie. 
 
Warunki do jazdy na ogół będą dobre w całym kraju z wyjątkiem obszarów, na których wystąpią pogoda deszczowa lub burzowa.
 
Pogoda na środę, twojapogoda.pl
Pogoda na środę, twojapogoda.pl

Słoneczny długi weekend?

W prognozy Polsat News wynika, że w czwartek, na rozpoczęcie długiego weekendu, w zachodniej Polsce będzie słonecznie, a temperatura od 18 do 23 stopni.

 

Na wschodzie kraju trochę chłodniej, można się tam także spodziewać przelotnych opadów.

 

ZOBACZ: Jak będą działać paszporty covidowe? Znamy szczegóły

 

W piątek na zachodzie dobra pogoda utrzyma się, natomiast na wschodzie przelotnie popada. Temperatura do 23 stopni. 

 

W sobotę zachód Polski słoneczny, z temperaturą sięgającą 24 stopni. Nad resztą kraju mogą się tego dnia pojawiać przelotne opady deszczu.

 

Pogoda zmieni się na gorszą w niedzielę, kiedy to będzie trzeba uważać na drogach, bo na większości terytorium Polski spodziewane są burze i opady. Wyjątkiem będzie północno-zachodnia część kraju, gdzie na termometrach zobaczymy do 24 stopni. 

 

Biomet będzie wpływać korzystnie, jedynie w czasie opadów i burz może się pogarszać.

 
WIDEO: Sprawdź prognozę pogody Polsat News na środę i długi czerwcowy weekend
  
pdb/wys/hlk/TwojaPogoda.pl/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie