Zmarł Gavin MacLeod. Kapitan ze "Statku miłości" miał 90 lat

Świat
Zmarł Gavin MacLeod. Kapitan ze "Statku miłości" miał 90 lat
PAP/EPA/MIKE NELSON
Gavin MacLeod jako kapitan Merrill Stubing ze "Statku miłości"

Aktor telewizyjny i filmowy Gavin MacLeod, który zyskał sławę główną rolą w telewizyjnym komediowym serialu sytuacyjnym "The Love Boat", zmarł w sobotę w swoim domu w Palm Desert, w Kalifornii. Miał 90 lat. O śmierci artysty poinformowała jego pasierbica Steele Zalin.

Jako powód zgonu podała zaawansowany wiek aktora dodając, że cieszył się dobrym zdrowiem prawie do ostatnich dni.

 

MacLeod swoją karierę trwającą ponad 60 lat rozpoczął w 1957 r. od ról filmowych. W 1970 dostał pierwszą większą rolę dziennikarza w serialu telewizyjnym "The Mary Tyler Moore Show" nadawanym przez stację CBS.

 

Jednak sławę przyniosła mu dopiero rola kapitana Merrilla Stubinga w komediowo-romantycznym serialu sytuacyjnym (sitcomie) telewizji ABC "The Love Boat (Statek miłości), emitowanym w latach 1977-86.

 

ZOBACZ: Henryk Samsonowicz nie żyje. Pierwszy minister edukacji III RP miał 91 lat

 

W serialu, którego akcja dzieje się na luksusowym wycieczkowcu "Pacific Princess", występowały takie gwiazdy jak Gene Kelly i Janet Jackson. Serial był nisko oceniany przez krytyków, ale zyskał olbrzymią popularność wśród telewidzów. Spowodowała ona, że był nadawany przez 11 sezonów.

 

"Krytycy nienawidzili tego serialu nazywając go bezmyślnym widowiskiem, ale my staliśmy się ambasadorami dobrej woli" - powiedział MacLeod w 2013 r. w wywiadzie dla dziennika "Los Angeles Times". 

pgo / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie