Warszawa. Nowy mural Kory. "Zasadzimy też 320 krzewów róż"

Kultura
Warszawa. Nowy mural Kory. "Zasadzimy też 320 krzewów róż"
Facebook/Grzegorz Pietruczuk
Tak wygląda nowy mural z Korą. Powstał na warszawskich Bielanach

W Warszawie powstał kolejny mural z wizerunkiem Kory Sipowicz, zmarłej przed trzema laty wokalistki i autorki tekstów. Dzieło zdobi ścianę budynku w dzielnicy Bielany, a datę jego oficjalnego odsłonięcia wyznaczono na 8 czerwca. To nieprzypadkowy dzień, ponieważ piosenkarka świętowałaby wówczas 70. urodziny. Burmistrz Bielan dodał, że w okolicy pojawi się również 320 różanych krzewów.

Nowy warszawski mural Kory namalowano na budynku w dzielnicy Bielany, przy ulicy Żeromskiego 44/50. Przedstawia on artystkę zmarłą w lipcu 2018 roku w otoczeniu róż.

 

Jej postać utrzymana jest w jasnych barwach, a fryzura wokalistki przypomina tą, którą nosiła w ostatniej dekadzie swojego życia.

 

W stworzeniu muralu brał udział Kamil Sipowicz

 

Burmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk ogłosił, iż dzieło jest gotowe, a jego oficjalne odsłonięcie zaplanowano na 8 czerwca. Tego dnia Kora kończyłaby 70 lat. "Wtedy też, przy budynku z muralem, posadzimy 320 krzewów róż" - dodał Pietruczuk.

 

ZOBACZ: Nie żyje najstarszy aktor Hollywood. Norman Lloyd miał 106 lat

 

Dzieło zaprojektował Tomasz Majewski, a w jego wykonaniu uczestniczył m.in. Kamil Sipowicz, wieloletni partner piosenkarki, a w latach 2013-2018 jej mąż. 

 

 

Bielany były jednym z miejsc, gdzie mieszkała artystka. Wcześniej związała się także ze stołecznym Powiślem, natomiast pod koniec życia przeprowadziła się na Roztocze.

 

Na innym muralu włosy Kory są gałęziami drzewa

 

To kolejny mural w Warszawie przedstawiający Korę. Pierwszy powstał przy reprezentacyjnej ulicy Nowy Świat na początku 2019 roku.

 

Jego elementem są gałęzie rosnącego przy budynku drzewa, imitujące włosy artystki. To sprawia, że o każdej porze roku wizerunek Kory wygląda inaczej. 

wka/zdr / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie