Warmińsko-mazurskie. Tragiczny wypadek na torach. Są ofiary

Polska
Warmińsko-mazurskie. Tragiczny wypadek na torach. Są ofiary
PAP/KP PSP Kętrzyn
W wypadku zginęło trzech dorosłych. Ratownicy wznowili czynności życiowe u 12-letniego dziecka

Tragiczny wypadek na torach w Martianach między Giżyckiem a Kętrzynem (Warmińsko-Mazurskie). Trzech mężczyzn zginęło w wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym - informuje Radio Olsztyn. Czwarta osoba z tego auta, 11-letni chłopiec był reanimowany. Dziecko żyje, było operowane w nocy, ale nadal jego stan jest bardzo ciężki.

Do wypadku doszło około godz. 16. Według relacji radia, Opel Vectra znalazł się na torach w momencie przejazdu pociągu PKP Intercity "Biebrza" relacji Białystok-Gdynia Główna.

 

Na miejscu zginęło trzech dorosłych mężczyzn. Czwarta osoba z tego auta, 11-letni chłopiec był reanimowany. Nieprzytomny został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala dziecięcego w Olsztynie.

 

- Chłopiec żyje, był operowany w nocy. Nadal pozostaje w stanie bardzo ciężkim po urazie wielonarządowym. Jest na oddziale intensywnej terapii - powiedział w niedzielę rzecznik Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego Grzegorz Adamowicz.

 

ZOBACZ: Łódzkie. Wypadli z balkonu podczas montażu rolet. Śmigłowiec LPR przetransportował ich do szpitala

 

Okoliczności tragedii wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora. Samochód, którym podróżowały ofiary, jest bardzo zniszczony. Pociągiem jechało 55 podróżnych plus obsługa; nikomu nic się nie stało.

 

Opóźnienia pociągów po wypadku

 

W wyniku wypadku na sieci kolejowej na północy kraju wystąpiły opóźnienia w ruchu pociągów.

 

Zamiast składu PKP Intercity uczestniczącego w wypadku, od Olsztyna podstawiono zastępcze lokomotywę i wagony.

 

Natomiast pasażerów z miejsca wypadku zabrały zastępcze autobusy. Ruch pociągów wznowiono jeszcze w sobotę przed godz. 22.

zdr/wka/rsr/Radio Olsztyn/Polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie