Międzyzdroje. Dyrektorka szkoły przyszła pijana do pracy, później wsiadła do samochodu

Polska
Międzyzdroje. Dyrektorka szkoły przyszła pijana do pracy, później wsiadła do samochodu
Polsat News
Pedagog straciła prawo jazdy i usłyszała zarzuty karne.

Dyrektorka szkoły z Międzyzdrojów (woj. zachodniopomorskie) pojawiła się pijana w pracy. Tego samego dnia złapali ją policjanci drogówki, gdy pod wpływem alkoholu jechała do domu. Dyrektorka jest lubiana przez uczniów i rodziców, ale dla burmistrza to nie argument - chce ją zwolnić. Choć teraz nie może, bo poszła na L4.

Dyrektorka podstawówki w Międzyzdrojach miała nieposzlakowaną opinię. W zawodzie była od dwudziestu lat, a od dziesięciu na stanowisku dyrektora szkoły.

 

W to, co się ostatnio wydarzyło, nie mogą uwierzyć pracownicy szkoły. - Wcześniej nie zauważyłam takich sytuacji - przekazała jedna z nauczycielek szkoły podstawowej w Międzyzdrojach.

Miała dwa promile w organizmie

W ubiegłą środę dyrektorka podstawówki w Międzyzdrojach przyszła pijana do pracy. Ktoś tę sprawę zgłosił na policję. - Zgłoszono, że w Szkole Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach pani dyrektor ma znajdować się nietrzeźwa w miejscu pracy - poinformowała st. post. Katarzyna Jasion, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim.

 

ZOBACZ: Szczepienia przeciw COVID-19 w szkołach? "Rozważamy taką możliwość"

 

Tego, co się stało, pracownicy szkoły nie mogą zrozumieć. - Jesteśmy w szoku, mogę powiedzieć, że pani dyrektor przez całe swoje kilka kadencji, które pełniła jako dyrektor szkoły, była naprawdę fajnym, dobrym dyrektorem - przekazali zszokowani pedagodzy.

 

Badanie alkomatem potwierdziło, że kobieta była nietrzeźwa. Miała w organizmie dwa promile alkoholu.

 

WIDEO: Rodzice i nauczyciele nie wiedzą, co się dzieje z dyrektorką

  

Później wsiadła w samochód

Żeby tego było mało, jeszcze tego samego dnia policja zatrzymała ponownie dyrektorkę szkoły. Tym razem prowadziła samochód. Alkomat i w tym przypadku wskazał już ponad dwa promile.

 

- Wobec kobiety prowadzone jest postępowanie przygotowawcze pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Świnoujście - powiedziała st. post. Jasion.

 

ZOBACZ: Sejm uchwalił nowelizację: minister edukacji i nauki będzie mógł ustanawiać programy

 

Pedagog straciła prawo jazdy i usłyszała zarzuty karne. W to, co się stało, nie mogą uwierzyć także rodzice uczących się tam dzieci. - To jest człowiek z niesamowitym potencjałem, szkoda że tak się stało - skomentowała matka jednej z uczennic.

Dyrektorka na L4

Burmistrz Międzyzdrojów zawiesił dyrektorkę w pełnieniu obowiązków, kobieta jest obecnie na zwolnieniu lekarskim. Grozi jej zwolnienie dyscyplinarne, ale ostateczna decyzja nie zapadła. - Chcemy ocenić wszystkie czynniki, zobaczymy jakie kroki podejmie prokuratura, jakie będą ewentualnie decyzje, jeśli chodzi o sprawę karną - przekazał Mateusz Bobek, burmistrz Międzyzdrojów.

 

Burmistrz podkreśla, że do pracy kobiety nie było dotąd zastrzeżeń. - Sądzę, że tutaj wpływ mogły mieć też jakieś problemy osobiste - dodał.

 

Eksperci przypominają, że uzależnienie często dotyka osoby na wysokich stanowiskach. - Ze względu na duży stres, ze względu na duże obciążenie pracą, ci ludzie mają predyspozycje do tego, żeby radzić sobie z napięciem przy użyciu najprostszego środka - tłumaczyła Natalia Lewandowska, terapeuta uzależnień. A według badań w czasie pandemii jeszcze częściej sięgamy po alkohol.

aml/grz / Polsat News, Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie