W sobotę pogrzeb zamordowanego 11-letniego Sebastiana. "Nie płaczcie, ja nie wrócę"

Polska
W sobotę pogrzeb zamordowanego 11-letniego Sebastiana. "Nie płaczcie, ja nie wrócę"
Materiały policyjne
Pogrzeb Sebastiana odbędzie się w sobotę 28 maja w Katowicach

Pogrzeb zamordowanego 11-letniego Sebastiana z Katowic odbędzie się w sobotę. Na drzwiach szkoły, do której uczęszczał chłopiec, rodzina zawiesiła nekrolog z wpisem: "Nie płaczcie, ja nie wrócę. Nie spieszcie się, ja poczekam...".

Pogrzeb brutalnie zamordowanego 11-letniego Sebastiana odbędzie się w sobotę 29 maja o godzinie 9:00 w kościele p.w. św. Antoniego w Dąbrówce Małej w Katowicach. Sebastian zostanie pochowany na miejscowym cmentarzu parafialnym. 

 

ZOBACZ: Zabójstwo Zyty Michalskiej sprzed 27 lat. Sąd wydał wyrok

 

Sebastian zaginął przed tygodniem - wyszedł na plac zabaw, miał wrócić o godz. 19, ale wysłał mamie wiadomość, w której poprosił o zgodę na przedłużenie zabawy o pół godziny. Zgodziła się. Sebastian jednak nie wrócił do domu i nie nawiązał już kontaktu z rodziną.

41-latek przyznał się do winy

Poszukiwania z udziałem policjantów i strażaków trwały od sobotniego wieczoru, kiedy matka chłopca zgłosiła zaginięcie. Mundurowi przeczesywali okolicę miejsca zaginięcia i sąsiednie dzielnice. Potencjalnego sprawcę udało się wytypować w niedzielę, na podstawie zapisu kamer monitoringu, które zarejestrowały samochód należący do 41-latka w pobliżu placu zabaw.

 

 

Sosnowiecki Sąd Rejonowy zdecydował we wtorek po południu o aresztowaniu na trzy miesiące 41-latka, który przyznał się, że w minioną sobotę porwał, wywiózł do Sosnowca, a następnie pozbawił życia 11-letniego Sebastiana z Katowic. 


kmd/grz/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie