Łódź najlepszym dla biznesu miastem w środkowo-wschodniej Europie

Świat
Łódź najlepszym dla biznesu miastem w środkowo-wschodniej Europie
Facebook/Łódź
Łódź wyprzedziła Pragę, Lubljanę, Budapeszt i Kijów

Łódź jest najatrakcyjniejszym dla biznesu miastem w Europie Środkowej i Wschodniej w rankingu Business-Friendly Perception Index w 2021 r. podanym przez stronę Emerging Europe. Łódź wyprzedziła Pragę, Lubljanę, Budapeszt i Kijów - napisał dziennikarz EE Craig Turp-Balazs.

Jak przekazano w Emerging Europe (EE) Łódź uznano za najbardziej przyjazne dla biznesu miasto w naszej części kontynentu. Ranking Business-Friendly Perception Index (B-FPI) przygotowuje zajmująca się ekonomią platforma internetowa EE pisząca m.in. o gospodarkach tzw. rynków wschodzących w Europie Centralnej, Wschodniej, Południowo-Wschodniej i na Południowym Kaukazie.

100 miast

Zwycięzcę plebiscytu EE wyłoniło jury składające się z ponad stu ekspertów gospodarczych. Wzięto pod uwagę 100 miast z Europy Środkowej i Wschodniej powyżej 200 tys. mieszkańców Nagrodę przyznaje się od 2019 r. - podał w swoim artykule Turp-Balazs.

 

- Łódź jest pierwszym miastem w Polsce, które - poza Warszawą - otrzymało nagrodę - powiedział EE założyciel Emerging Europe i koordynator B-FPI Andrew Wrobel.

 

W rankingu przyjaznych biznesowi miast w środkowo-wschodniej Europie Łódź wyprzedziła Pragę, Lubljanę, Budapeszt i Kijów.

 

 

"Poza pierwszym miejscem w B-FPI , Łódź zwyciężyła również w dwóch z ośmiu kategorii: tzw. klimat biznesowy i wsparcie władz lokalnych" - poinformował na stronie EE Craig Turp-Balazs.

dk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie