22-latka zaszczepiła się przeciw COVID-19. Została milionerką

Świat
22-latka zaszczepiła się przeciw COVID-19. Została milionerką
Facebook.com/Office od the Ohio Governor
Abbigail Bugenske wygrała milion dolarów w loterii szczepionkowej

Młoda kobieta z Ohio jest pierwszą osobą w tym amerykańskim stanie, która wygrała milion dolarów na loterii stworzonej w celu zachęcania mieszkańców, by szczepili się przeciw Covid-19. Zwyciężczyni zamierza przeznaczyć część kwoty na cele charytatywne.

22-letnia Abbigail Bugenske powiedziała w czwartek, że mimo wygranej nie planuje rzucać swojej pracy, którą lubi i ma zamiar przekazać część wygranej na dobroczynność.

"Byłam całkowicie zaskoczona"

- Byłam całkowicie zaskoczona, kiedy dostałam telefon. Wciąż nie mogę w to uwierzyć. To była szalona noc – cytuje zwyciężczynię lokalna stacja WLWT-5 w Cincinnati.

 

ZOBACZ: Szwecja: odmowa testu na COVID-19 sposobem na uniknięcie wydalenia z kraju

 

Z gratulacjami zatelefonował do Bugenske gubernator Ohio Mike DeWine. - Zadzwonić do kogoś i powiedzieć, że wygrał milion dolarów, to wspaniała rzecz – przyznał.

 

22-latka skończyła niedawno college i pracuje dla firmy GE Aviation. Jednocześnie podjęła studia magisterskie na Uniwersytecie Stanowym Ohio, gdzie wybrała kierunek inżynieria lotnicza i kosmiczna.

"Zaczęłam świrować"

Bugenske jechała z okolic Cincinnati do domu swoich rodziców w okolicach Cleveland, kiedy dowiedziała się o wygranej w loterii Vax-a-Million.

 

- Krzyczałam i moi rodzice myśleli, że coś jest nie tak. (…) A kiedy wykrztusiłam, że wygrałam milion dolarów, będę milionerką, zanim naprawdę zaczęłam świrować, powiedzieli mi, żebym się uspokoiła i upewniła, że to nie był żart – opowiadała.

 

ZOBACZ: Milion dolarów dla zaszczepionych. Loteria w USA

 

Loterie i inne formy zachęcania ludzi do szczepień wprowadzają różne amerykańskie stany, ponieważ liczba mieszkańców USA w wieku 16 lat i starszych przyjmujących preparat przeciwko koronawirusowi gwałtownie spadała od początku kwietnia.

 

Według danych CNN zainteresowanie szczepieniem przeciwko Covid-19 wzrosło jednak zaraz po tym, kiedy dwa tygodnie temu dyrektor Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) dr Rochelle Walensky ogłosiła nowe przepisy znoszące w większości przypadków obowiązek noszenia maseczek ochronnych przez zaszczepionych.

pdb / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie