W Warszawie pijana matka opiekowała się dwojgiem dzieci. Dziecko wypadło z wózka

Polska
W Warszawie pijana matka opiekowała się dwojgiem dzieci. Dziecko wypadło z wózka
flickr/Metro Centric/zdjęcie ilustracyjne

Policjanci z warszawskiego Mokotowa zatrzymali 37-latkę podejrzaną o narażenie swoich dzieci na bezpośrednią utratę życia albo ciężki uszczerbek na zdrowiu. Kobieta mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie opiekowała się swoim rocznym synkiem i 3-letnią córką.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na ul. Puławskiej na warszawskim Mokotowie. Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego otrzymali informację, że chodnikiem, wzdłuż pasa ruchliwej jezdni szła chwiejąca się na nogach kobieta z dwójką dzieci - powiedział podkom. Robert Koniuszy.

 

ZOBACZ: Kalisz. Pijany kierowca spadł autem ze skarpy. 7-latka trafiła do szpitala

 

- 37-latka na ręku niosła młodsze dziecko, które wcześniej wypadło jej z wózka. Drugą ręką trzymała się wózka. Za nią szła zatroskana dziewczynka, ubrana nie adekwatnie do panującej temperatury - podał policjant.

 

Wskazał, że funkcjonariusze, którzy przyjechali pod wskazany adres zaopiekowali się dziećmi oraz poinformowali kobietę, że powodem interwencji, jest zgłoszenie, iż z wózka wypadło jej dziecko. Jak podaje policja na miejsce przyjechała karetka pogotowia, jednak dzieci nie potrzebowały hospitalizacji. Miały jedynie brudne ubranka. 

Miała ponad 1,5 promila alkoholu

-Podczas badania 37-latki alkotestem okazało się, że miała ona znacznie ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Na miejsce został wezwany 35-letni ojciec dzieci. Był trzeźwy i zobowiązał się nimi właściwie zaopiekować - przekazał policjant.

 

Kobieta została zatrzymana i po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut narażenia dzieci na bezpośrednią utratę życia albo ciężki uszczerbek na zdrowiu.

 

Za zarzucany czyn grozi do pięciu lat więzienia.

wys/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie