Strzelanina w San Jose. Wielu zabitych i rannych [WIDEO]

Świat
Strzelanina w San Jose. Wielu zabitych i rannych [WIDEO]
PAP/EPA/JOHN G. MABANGLO
Strzelanina w San Jose. Wielu zabitych i rannych

Osiem osób zginęło w strzelaninie, do której doszło w środę na terenie przedsiębiorstwa transportu publicznego VTA w San Jose w stanie Kalifornia - poinformował rzecznik szeryfa hrabstwa Santa Clara Russell Davis. Sprawca strzelaniny nie żyje, był pracownikiem VTA.

Do strzelaniny doszło ok. godz. 6:30 rano czasu lokalnego w centrum kontroli Zarządu Transportu Drogowego w San Jose w obiekcie należącym do sieci kolejki miejskiej, który sąsiaduje z biurem szeryfa. Mieści się tam centrum kontroli tranzytu, gdzie stoją pociągi.

Jest wiele ofiar śmiertelnych

Russell Davis przekazał, że wśród ofiar są pracownicy przedsiębiorstwa Valley Transportation Authority, które zapewnia transport autobusowy i lekką koleją oraz inne usługi tranzytowe w hrabstwie Santa Clara.

 

- Jest wiele ofiar śmiertelnych i rannych w strzelaninie, do której doszło w środę na terenie przedsiębiorstwa transportu publicznego w San Jose w stanie Kalifornia - poinformował rzecznik szeryfa hrabstwa Santa Clara Russell Davis.

 

WIDEO: Strzelanina w centrum kontroli Zarządu Transportu Drogowego w San Jose

  

 

Według nieoficjalnych informacji lokalnej stacji KPIX w strzelaninie zginęło co najmniej 7 osób.

Jak przekazały władze, na miejsce zbrodni przybyli agenci specjalni FBI oraz federalnego Biura ds. Alkoholu, Tytoniu, Broni Palnej i Materiałów Wybuchowych. Laurie Smith, szeryf hrabstwa Santa Clara, powiedziała, że nie wiadomo, jak zginął napastnik.

 

Reakcja burmistrza

- Łączymy się w bólu z rodzinami, które straciły bliskich w tej przerażającej strzelaninie. Strzelec nie żyje - przekazał na Twitterze burmistrz San Jose Sam Liccardo.

 

ms/ aml / PAP / Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie