Wracają koncerty. Rząd luzuje obostrzenia, jest nowe rozporządzenie

Polska
Wracają koncerty. Rząd luzuje obostrzenia, jest nowe rozporządzenie
Pixabay

Od 4 czerwca będzie można brać udział w koncertach - to najnowsze zmiany w obostrzeniach. Rządowe rozporządzenie ukazało się we wtorek wieczorem. Wydarzenia będzie można organizować w reżimie sanitarnym.

W Dzienniku Ustaw pojawiła się znowelizowana wersja rozporządzenia, z której wynika, że od 4 czerwca możliwe będzie prowadzenie działalności "związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki", ale tylko na wolnym powietrzu. Jak dotąd, można było organizować imprezy plenerowe z wyjątkiem koncertów zespołów muzycznych i występów grup cyrkowych.

Koncerty na wolnym powietrzu, ale w reżimie sanitarnym

Podczas koncertów mają obowiązywać zasady bezpieczeństwa. Na widowni, co drugie miejsce będzie musiało pozostać wolne. W przypadku, gdy nie będzie wyznaczonych miejsc, uczestnicy będą musieli zachować min. 1,5 metra odległości od siebie.

 

ZOBACZ: Loteria Narodowego Programu Szczepień. Do wygrania milion złotych i samochody hybrydowe

 

W wydarzeniach będzie mogło wziąć udział maksymalnie 250 osób, a każdy widz będzie musiał mieć na twarzy maseczkę. Na widowni nie będzie wolno spożywać posiłków.

 

Przywrócenia koncertów domagali się w ostatnich dniach muzycy, którzy przekonywali, że w porównaniu z innymi, ich branża jest traktowana niesprawiedliwie. 

Nowe limity miejsc dla kibiców podczas meczów kadry narodowej

Rząd poluzował także zasady, jakie będą obowiązywały w trakcie najbliższych meczów reprezentacji z Rosją i Islandią. Na stadionach będzie mogła być zajęta połowa miejsc.

 

kmd/jo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie