Zabójstwo 10-letniej Kristiny. Jest akt oskarżenia

Polska
Zabójstwo 10-letniej Kristiny. Jest akt oskarżenia
Polsat News
Mężczyzna był znajomym rodziny 10-letniej Kristiny. Oskarżony wywiózł dziewczynkę do lasu i tam ją zamordował.

O zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem 10-letniej Kristiny z Mrowin oskarżyła świdnicka prokuratura 23-letniego Jakuba A. Do zbrodni doszło w czerwcu 2019 r. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił właśnie do Sądu Okręgowego w Świdnicy.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy prok. Tomasz Orepuk przekazał, że A. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu zbrodni i złożył wyjaśnienia w sprawie. - W trakcie eksperymentu procesowego Jakub A. w sposób szczegółowy przedstawił przebieg zdarzenia, ujawniając okoliczności, które mógł znać tylko sprawca zabójstwa. Informacje te znalazły potwierdzenie w innych dowodach zgromadzonych w sprawie - przekazał rzecznik świdnickiej prokuratury.

 

ZOBACZ: Zabójstwo 10-letniej Kristiny. "Jakub A. był poczytalny"

 

Prokurator zarzucił mu również podżeganie innej osoby do dokonania zabójstwa 10-Kristiny – poinformował we wtorek Orepuk.

Ustalenia śledztwa

Według ustaleń śledztwa, 13 czerwca 2019 r. dziewczynka w drodze powrotnej ze szkoły wsiadła do samochodu Jakuba A.

 

Mężczyzna był znajomym rodziny 10-letniej Kristiny. Oskarżony wywiózł dziewczynkę do lasu i tam ją zamordował. Okazało się, że zabił dziewczynkę, ponieważ był zakochany w jej matce, swojej kuzynce. Uważał, że dziecko stoi mu na drodze do kobiety, którą kochał. 

 

ZOBACZ: Zabójstwo 11-letniego Sebastiana. Prokurator przedstawił zarzuty 41-latkowi

 

Z opinii biegłych psychiatrów badających A. na zlecenie prokuratury wynika, że oskarżony w chwili popełnienia zarzucanych mu zbrodni był poczytalny i może odpowiadać przed sądem za czyny objęte aktem oskarżenia.

 

- Biegli psychologowie stwierdzili u Jakuba A. zaburzenia osobowości polegające m.in. na dużym nasileniu wrogości i nienawiści wobec otoczenia, a także cechy sadystyczne oraz fantazje o dokonywaniu zabójstw innych ludzi. W ocenie biegłych, stwierdzone zaburzenia osobowości wskazują na wysokie prawdopodobieństwo popełnienia przez oskarżonego podobnych czynów w przyszłości - podał prok. Orepuk.

 

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Okręgowego w Świdnicy. A. grozi dożywocie. 

rsr/luq/ / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie