Lubliniec: burmistrz własnoręcznie wyburzył garaż. "Rozbiórka byłaby zbyt droga"

Polska
Lubliniec: burmistrz własnoręcznie wyburzył garaż. "Rozbiórka byłaby zbyt droga"
Monika Breguła/Facebook/Miasto Lubliniec
Burmistrz własnoręcznie dokonał rozbiórki garażu przy miejskim urzędzie

Burmistrz Lublińca (Śląskie) własnymi rękoma wyburzył garaż przy urzędzie miejskim. Powodem była wygórowana - jego zdaniem - cena, jaką za rozbiórkę zażyczyła sobie profesjonalna ekipa. - Cieszę się, że dzięki pracy społecznej, którą z satysfakcją wykonałem, miasto zaoszczędzi kilkanaście tysięcy złoty - powiedział Edward Maniura.

"W ostatnich tygodniach możemy obserwować znaczny wzrost cen usług budowlanych. Przetarg na budowę zadaszonego parkingu rowerowego przy Urzędzie Miejskim w Lublińcu został dwukrotnie unieważniony z uwagi na fakt, iż cena najkorzystniejszej złożonej oferty, przewyższała kwotę zaplanowaną w budżecie miasta na to zadanie" - poinformowano na oficjalnym profilu tego miasta.

 

ZOBACZ: Włochy. Burmistrz zabronił psom szczekania w nocy


Budowa zadaszonego parkingu rowerowego jest elementem programu "Słoneczny Lubliniec". Zadanie obejmowało również rozbiórkę starego garażu, której koszt wyceniono na kwotę 25 tys. zł.

 

 

"Biorąc pod uwagę tak wysoką cenę za wykonanie robót rozbiórkowych, burmistrz Edward Maniura postanowił, iż osobiście dokona rozbiórki ww. garażu. Z zachowaniem wszelkich zasad BHP burmistrz Lublińca przystąpił do prac w ostatni piątek, tj. 14 maja, po godzinach pracy Urzędu. Prace rozbiórkowe zakończył w sobotę, z pomocą radnego Rady Miejskiej Karola Słoty i pracowników Urzędu Miejskiego, za co składa im serdeczne podziękowania. W związku z powyższym, Miasto poniosło jedynie koszt z tytułu odbioru i utylizacji odpadów budowlanych" - napisano. 


- Oszczędne i celowe wydatkowanie środków to podstawa właściwego gospodarowania finansami publicznymi, dlatego bardzo się cieszę, iż dzięki pracy społecznej, którą z satysfakcją wykonałem, miasto Lubliniec zaoszczędzi kilkanaście tysięcy złotych - podsumował po zakończonej pracy burmistrz Edward Maniura.

msl/zdr / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie