Kogut zastąpił burmistrza. "Nawet drób może wykonywać tradycyjne czynności węgierskich polityków"

Świat
Kogut zastąpił burmistrza. "Nawet drób może wykonywać tradycyjne czynności węgierskich polityków"
facebook/Csaba Andras Dezsi
Dezsi podkreślił, że "Pihe dowiódł, że dorasta do stanowiska miejskiego koguta nie tylko z uwagi na swą urodę, ale też pracę".

Niechętny przecinaniu wstęg burmistrz węgierskiego miasta Gyoer znalazł dla siebie niecodzienne zastępstwo – zadanie to wykonał za niego kogut. Nagranie z uroczystości burmistrz opublikował w czwartek na Facebooku. Portal 444.hu napisał, że w ogrodzie zoologicznym udowodniono, że "nawet drób jest w stanie wykonywać tradycyjne czynności węgierskich polityków".

Csaba Andras Dezsi napisał, że nigdy nie przecina sam wstęg i dlatego na inauguracji najnowszej inwestycji w miejskim ogrodzie zoologicznym zastąpił go miejski kogut o imieniu Pihe.

 

ZOBACZ: Kogut zabił policjanta. Przeciął mu tętnicę

 

Na nagraniu widać, jak Pihe wchodzi na podium w towarzystwie jakiejś osoby (widać tylko jej nogi), wykonuje slalom między postawionymi pionowo palikami, po czym zrywa dziobem wstęgę umieszczoną na poziomie jego głowy. Następnie otrzymuje smakołyk i schodzi ze sceny.

 

Dezsi podkreślił, że "Pihe dowiódł, że dorasta do stanowiska miejskiego koguta nie tylko z uwagi na swą urodę, ale też pracę".

"Wychowany z jajka"

Jak dodał, kogut został wychowany "z jajka" przez jego żonę, a do wykonania oficjalnego zadania przeszkolili go pracownicy ogrodu zoologicznego.

 

ZOBACZ: Ptasie jajka potrafią się komunikować na zaawansowanym poziomie

 

Portal Telex ocenił, że "godne miana naiwnego performance'u artystycznego przecięcie wstęgi przez Pihego ożywczo wyróżnia się w morzu przygnębiających uroczystości inauguracyjnych, gdzie politycy zwykle wybijają się najwyżej tym, że robią z siebie kompletne pośmiewisko – wystarczy wspomnieć o 18 mężczyznach oddających do użytku jeden odcinek drogi czy o uroczystej inauguracji przejścia dla pieszych".

 

Inny portal 444.hu napisał, że w ogrodzie zoologicznym w Gyoer udowodniono, że "nawet drób jest w stanie wykonywać tradycyjne czynności węgierskich polityków".

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie