Józef Pinior będzie odbywał karę w systemie dozoru elektronicznego

Polska
Józef Pinior będzie odbywał karę w systemie dozoru elektronicznego
zdjęcie archiwalne/ Polsat News
Józef Pinior

Wrocławski sąd zdecydował w poniedziałek, że b. senator i opozycjonista z czasów PRL Józef Pinior będzie odbywał karę pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego. Pinior został na początku marca skazany na 1,5 roku więzienia za korupcję.

Jak dowiedziała się w czwartek PAP w biurze prasowym Sądu Okręgowego we Wrocławiu, decyzja o udzieleniu Piniorowi zezwolenia na odbycie kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego wydał w poniedziałek Sąd Okręgowy we Wrocławiu V Wydział Penitencjarny i Nadzoru nad Wykonywaniem Orzeczeń Karnych.

 

Wniosek o odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego złożyła obrona Piniora.

 

Na początku marca b. senator Józef Pinior oraz jego asystent Jarosław Wardęga zostali skazani na 1,5 roku więzienia za to, że przyjęli łapówki w kwocie co najmniej 40 tys. zł w zamian za załatwienie w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju oraz w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie korzystnego rozstrzygnięcia sprawy dolnośląskiego biznesmena Tomasza G. Korzyść majątkową w kwocie 20 tys. zł mieli im obiecać, a wręczyć 6 tys. zł i 5 tys. zł kolejni dwaj biznesmeni.

 

Wyrok jest prawomocny. Pinior nie przyznał się do winy, podobnie jak i jego były asystent.

ms / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie