Eurowizja. Wokalista zwycięskiego zespołu podda się testowi na narkotyki

Świat
Eurowizja. Wokalista zwycięskiego zespołu podda się testowi na narkotyki
PAP/EPA/Sander Koning / POOL
EBU przekazała, że członkowie zespołu Maneskin sami poprosili o przebadanie Davida na obecność narkotyków, aby obalić te spekulacje

Organizatorzy Konkursu Piosenki Eurowizji poinformowali, że główny wokalista włoskiego zespołu rockowego, który wygrał w sobotę tegoroczną edycję, poprosił o przeprowadzenie testu na obecność narkotyków, aby odeprzeć spekulacje, że brał kokainę podczas występu.

W niedzielnym oświadczeniu Europejskiej Unii Nadawców (EBU) napisano, że główny wokalista grupy Maneskin, Damiano David "przeprowadzi dobrowolny test na obecność narkotyków po powrocie do kraju".

 

Zespół "zdecydowanie odrzucił zarzuty"

 

Jak dodano, zespół "zdecydowanie odrzucił zarzuty o zażywanie narkotyków", które pojawiły się w mediach społecznościowych po tym, jak David pochylał się nad stołem podczas konkursu, rozgrywanego w Rotterdamie w Holandii.

 

ZOBACZ: Eurowizja 2021. Włochy triumfują w konkursie. Zespół Maneskin zaczynał grając na ulicy

 

Wokalista został zapytany na konferencji prasowej po zwycięstwie, czy zażywał kokainę podczas transmisji. Muzyk odparł, że nie zażywa narkotyków i zaznaczył, że schylił się, ponieważ inny członek zespołu rozbił szklankę.

 

EBU przekazała, że członkowie zespołu Maneskin sami poprosili o przebadanie Davida na obecność narkotyków, aby obalić te spekulacje.

laf / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie