Siłą wciągnął kobietę do samochodu. Błyskawiczna akcja zatrzymania porywacza

Polska
Siłą wciągnął kobietę do samochodu. Błyskawiczna akcja zatrzymania porywacza
KMP w Pabianicach
W ciągu godziny funkcjonariusze namierzyli sprawcę

Do 5 lat więzienia grozi 28-latkowi, który w Pabianicach (Łódzkie) siłą wciągnął kobietę do swojego samochodu. Mężczyzna szybko został zatrzymany przez miejscowych policjantów. Przedstawiono mu zarzut pozbawienia wolności. Odpowie również za posiadanie środków odurzających.

Jak poinformował w niedzielę Agnieszka Jachimek z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach, w ubiegłym tygodniu miejscowy dyżurny otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że zagrożone jest życie i zdrowie kobiety. Świadek zdarzenia informował, że na ul. Siennej w Pabianicach mężczyzna wbrew woli kobiety pozbawił ją wolności i siłą wciągnął do swojego samochodu, a następnie odjechał. Według niego, kobieta wyraźnie potrzebowała pomocy, szarpała się i wzywała policję.

 

- Policjanci błyskawicznie wszczęli alarm. Rozpoczęła się szeroko zakrojona akcja poszukiwawcza. Zmobilizowano wszelkie możliwe siły i środki, aby jak najszybciej ustalić miejsce pobytu porywacza i jego ofiary. W ciągu godziny funkcjonariusze namierzyli sprawcę - relacjonowała Jachimek.

Kobiecie udzielono pomocy medycznej

Dodała, że policjanci zauważyli samochód napastnika zaparkowany na ulicy Waltera Janke. Wewnątrz był zarówno mężczyzna, jak i kobieta. Okazało się, że oboje się znali i doszło między nimi do nieporozumienia. 28-latek został zatrzymany, a kobiecie udzielono pomocy medycznej.

 

W samochodzie odnaleziono dwie sztuki broni. Ponadto w aucie i w mieszkaniu napastnika ujawniono znaczną ilość środków odurzających. Mężczyzna usłyszał zarzuty pozbawienia wolności i posiadania środków odurzających. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia.

dk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie