Jarosław Kaczyński apeluje o szczepienia: to naprawdę konieczne, a nie jest absolutnie groźne

Polska
Jarosław Kaczyński apeluje o szczepienia: to naprawdę konieczne, a nie jest absolutnie groźne
PAP/Wojciech Olkuśnik
Jarosław Kaczyński zaapelował do Polaków, aby szczepili się przeciwko koronawirusowi

Prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński na antenie Radia Olsztyn zaapelował do wszystkich o szczepienia przeciwko koronawirusowi. - Jest to absolutnie konieczne i niegroźne – powiedział.

Jarosław Kaczyński w rozmowie wyemitowanej w sobotę w publicznym Radiu Olsztyn mówił o konieczności szczepień w kontekście odmrażania branży turystycznej. Przyznał, że rozumie, że wielu ludzi tęskni za wyjazdami, że w ten sposób wiele osób wypoczywa.

 

Mówiąc o tym, że powoli branża turystyczna wraca do normalnego funkcjonowania Kaczyński zaapelował, by jak najwięcej osób zaszczepiło się.

"Jest to sprawa niezwykle istotna"

- Proszę się szczepić, to jest naprawdę konieczne, a to nie jest absolutnie groźne - podkreślił. Jak dodał, bez szczepień pandemii nie da się opanować. - Jest to sprawa niezwykle istotna – zaznaczył.

 

ZOBACZ: "Polski ład". Kaczyński o zmianach podatkowych i nakładach na zdrowie

 

W tej samej rozmowie prezes PiS powiedział, że zamknięcie hoteli i restauracji było konieczne ze względu na opanowanie pandemii.

Pytanie dotyczące młodych ludzi 

Prezes PiS mówił o Polskim Ładzie z punktu widzenia województwa warmińsko-mazurskiego, ale też całej Polski. Zwracał uwagę na zmiany podatkowe, które ten program zakłada. - Duża część Polaków, tych mniej zarabiających albo mających nie takie wysokie emerytury, ale także te, które uchodzą za dość przyzwoite, będzie miała po prostu więcej pieniędzy, bo 30 tysięcy złotych wolnych od podatku - stwierdził  podkreślając, że to nie mniej niż w krajach zachodniej Europy.

 

ZOBACZ: Kaczyński: zło atakuje nasz kraj, naszą ojczyznę

 

Zwrócił uwagę także na programy społeczne w Polskim Ładzie, które są skierowane głównie do młodszego pokolenia. - To jest 100 tysięcy gwarantowanego kredytu - zaznaczył Kaczyński. - To pytanie, przed którym wielu młodych ludzi stoi, wiele młodych par stoi, skąd wziąć pieniądze, żeby móc wziąć kredyt na mieszkanie - to zostaje rozwiązane - dodał. - Nawet jeżeli ktoś chce dużego mieszkania, to będzie musiał mieć trochę pieniędzy, a nie dużo - stwierdził prezes PiS.

Polska "będzie inna niż w tej chwili"

Kaczyński odniósł się także do kwestii rozwoju gospodarki morskiej. - To jest z jednej strony port offshore'owy, który będzie tutaj - daj Boże - w Gdyni - mówił. - Offshore, ta potężna ilość energii, ogromne związane z tym inwestycje - dodał i wskazał także na inwestycje w przemyśle stoczniowym i morskim.

 

- Dla tego regionu, w dużej mierze rolniczego, Powiśle jest takim terenem bardzo dobrej ziemi, to jest także ogromne wsparcie dla rolnictwa, szczególnie dla tego rolnictwa jednorodzinnego - mówił polityk.

 

ZOBACZ: Kaczyński o domach z Polskiego Ładu. Tłumaczy, o co chodzi z "płaskim dachem"

 

Prezes PiS podkreślał także, że "każda gmina może skorzystać w ten sposób, że będzie miała przedszkole, domy, chodniki tam, gdzie dzieci do szkoły chodzą po poboczach dróg i połączenia kolejowe, połączenie kolejowo-autobusowe, lepsze drogi". - Polska, jeżeli wykonamy ten program, będzie także tutaj inna niż w tej chwili - ocenił. 

 

Ostatni wywiad z Jarosławem Kaczyńskim do przeczytania w Interii

dsk/ms / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie