USA. Strzelanina na urodzinach w Kalifornii. Nie żyją dwie osoby

Świat
USA. Strzelanina na urodzinach w Kalifornii. Nie żyją dwie osoby
Zdj. ilustracyjne, fot. Flickr/ Tony Webster
- To musi się skończyć i wszyscy musimy zająć stanowisko wobec przemocy wśród młodzieży - zaapelował policjant z Oakland

Dwie kobiety zostały zastrzelone we wtorek w Oakland w Kalifornii podczas przyjęcia urodzinowego - poinformowała stacja ABC, powołując się na miejscową policję. Jak ustalono, w kierunku autobusu, w którym bawiła się grupa, wystrzelono co najmniej 70 pocisków. Zdaniem amerykańskich mediów, ofiary były nastolatkami. To kolejna strzelanina w tym mieście w ostatnich dniach.

Dwie młode kobiety zginęły, a pięć kolejnych zostało rannych, w tym jedna ciężko, w wynajętym na przyjęcia autobusie. "Noc, która miała być zabawą, zamieniła się w tragedię. Policja twierdzi, że atak nie był przypadkowy" – podała stacja ABC.

 

Zdaniem funkcjonariuszy, co najmniej 70 pocisków zostało wystrzelonych w kierunku autobusu, wiozącego grupę młodych kobiet świętujących urodziny. Jedna zginęła w autobusie, druga na skutek obrażeń zmarła w szpitalu.

 

Policjant: to się musi skończyć

 

Według policji we wtorek po północy czasu lokalnego nieznani sprawcy otworzyli ogień do autobusu zjeżdżającego z autostrady. Podążali za nim samochodem i oddali jeszcze więcej strzałów po tym, gdy pojazd z uczestniczkami przyjęcia był już na ulicy.

 

Szef policji w Oakland LeRonne Armstrong, który odwiedził ofiary w szpitalu we wtorek po południu, rozmawiał tam z reporterami.

 

ZOBACZ: USA. Zastrzelił 6 gości na urodzinach, po czym popełnił samobójstwo

 

- Kiedy patrzę na młodą kobietę, która została ranna, przypominają mi się moje dzieci. To musi się skończyć i wszyscy musimy zająć stanowisko wobec przemocy wśród młodzieży, która odebrała w mieście w ciągu ostatnich czterech dni życie wielu młodym ludziom - mówił Armstrong, cytowany przez ABC.

 

Policjant zapowiedział współpracę z patrolami drogowymi, aby wspólnie znaleźć sprawców. Nie podał jednak motywu ataku ani tego, czy ktoś jest podejrzany.

 

Lokalne media informują, że zastrzelone kobiety były w nastoletnim wieku.

 

Coraz niebezpieczniej w Oakland

 

W niedzielnej strzelaninie w tym samym mieście zginęło dwóch mężczyzn. Jak donosi lokalna stacja telewizyjna Fox KTVU, coraz częściej dochodzi tam do przestępstw z użyciem broni palnej.

 

W tym roku miało miejsce 49 zabójstw, w analogicznym okresie 2020 roku było ich 22.

wka/PAP/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie