USA. Zastrzelił 6 gości na urodzinach, po czym popełnił samobójstwo

Świat
USA. Zastrzelił 6 gości na urodzinach, po czym popełnił samobójstwo
PAP/EPA/Alba Vigaray / zdjęcie ilustracyjne
Media zauważają, że masakra jest kolejnym tego rodzaju przestępstwem w USA, po okresie pewnego uspokojenia w szczytowym okresie pandemii koronawirusa

Mężczyzna otworzył w niedzielę ogień do uczestników przyjęcia urodzinowego w Colorado Springs, w stanie Colorado, po czym popełnił samobójstwo - poinformowała policja. Wśród ofiar jest jego przyjaciółka. Nie ustalono jeszcze motywów jego czynu.

Według policji, mężczyzna wtargnął do kampera, w którym odbywało się przyjęcie krótko po północy w nocy z soboty na niedzielę i otworzył ogień do gości przyjęcia. Następnie oddał strzał do siebie. W stanie ciężkim przewieziono go do szpitala, gdzie zmarł.

 

Napastnik oszczędził jedynie obecne w kamperze dzieci.

 

ZOBACZ: Strzelanina na Times Square w Nowym Jorku. Ranna czterolatka

 

Policjanci ustalili, że wśród ofiar śmiertelnych jest przyjaciółka sprawcy. Nie wiadomo dotychczas czy jej obecność miała jakiś związek z masakrą. Personaliów napastnika ani ofiar nie ujawniono.

Kolejne takie przestępstwo

Była to najkrwawsze tego rodzaju przestępstwo w stanie Colorado od 22 marca kiedy napastnik zastrzelił w jednym z supermarketów w mieście Boulder 10 osób.

 

Media zauważają, że masakra jest kolejnym tego rodzaju przestępstwem w USA, po okresie pewnego uspokojenia w szczytowym okresie pandemii koronawirusa. Colorado Springs, które liczy 465 tys. mieszkańców, jest drugim największym miastem w stanie Colorado, po stolicy tego stanu Denver.

ac/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie