Sejm uczcił pamięć zmarłego posła Jerzego Wilka. Posłowie odmówili modlitwę

Polska
Sejm uczcił pamięć zmarłego posła Jerzego Wilka. Posłowie odmówili modlitwę
Polsat News
Początek posiedzenia Sejmu poświęcono pamięci nieżyjącego posła Jerzego Wilka

W środę posłowie upamiętnili zmarłego w niedzielę posła PiS Jerzego Wilka. - Był zasłużonym dla Elbląga i całego przedsięwzięcia, które ma uczynić Polskę bardziej sprawiedliwą i lepiej rozwijającą się - mówił o nieżyjącym polityku Jarosław Kaczyński. Parlamentarzyści odmówili też krótką modlitwę.

Jerzy Wilk zmarł w niedzielę w wieku 66 lat. Był prezydentem Elbląga w latach 2013-2014 i posłem na Sejm od 2015 roku. Sprawował mandat z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

 

O śmierci polityka poinformował Krzysztof Sobolewski, partyjny kolega Wilka. 

 

 

Z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez Interię wynika, że Jerzy Wilk od lat zmagał się z chorobą. W ostatnich miesiącach brał udział w posiedzeniach Sejmu tylko zdalnie. 

 

Kaczyński poprosił o uczczenie pamięci Wilka

 

Posłowie uczcili pamięć zmarłego polityka na rozpoczynającym się w środę posiedzeniu Sejmu. Krótkie przemówienie z mównicy wygłosił Jarosław Kaczyński, szefujący PiS-em.

 

ZOBACZ: Charles Grodin nie żyje. Aktor znany z "Zdążyć przed północą" i "Beethovena" miał 86 lat

 

- Był zasłużonym dla Elbląga i całego przedsięwzięcia, które ma uczynić Polskę bardziej sprawiedliwą i lepiej rozwijającą się. Chciałbym, aby Wysoka Izba zechciała uczcić jego pamięć - zaapelował.

 

WIDEO: Modlitwa w Sejmie. Głos zabrał Jarosław Kaczyński

  

 

Kaczyński przypomniał również biografię Jerzego Wilka, wspominając m.in. jego działalność w Solidarności i elbląskim Komitecie Obywatelskim.

 

Dodał, że zmarły poseł po transformacji ustrojowej był członkiem Porozumienia Centrum, a później PiS, jak również działał w lokalnym samorządzie. Następnie parlamentarzyści odmówili modlitwę "Wieczne odpoczywanie".

 

Uroczystości pogrzebowe Jerzego Wilka odbędą się w piątek w Elblągu. Mandat poselski po nim obejmie rolnik spod Bartoszyc Adam Ołdakowski. Jak zapowiedział, jest gotowy do natychmiastowego podjęcia pracy w Sejmie. Ołdakowski był już posłem przez trzy kadencje.

wka/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie