Charles Grodin nie żyje. Aktor znany z "Zdążyć przed północą" i "Beethovena" miał 86 lat

Kultura
Charles Grodin nie żyje. Aktor znany z "Zdążyć przed północą" i "Beethovena" miał 86 lat
Wikimedia Commons/Adam Schartoff/CC BY 2.0
Charles Grodin zmarł w wieku 86 lat

Charles Grodin zmarł we wtorek w wieku 86 lat z powodu raka szpiku kostnego - przekazał "The New York Times" syn aktora. Grodin zasłynął z ról w filmach takich jak "Zdążyć przed północą", "King Kong" oraz serii "Beethoven".

Grodin zmarł we wtorek w swoim domu w Wilton w Connecticut. Do końca była przy nim jego żona - Elissa. Portal TZM informuje, że stan zdrowia aktora gwałtownie pogorszył się w ostatnich tygodniach.

 

ZOBACZ: Nie żyje najstarszy aktor Hollywood. Norman Lloyd miał 106 lat

 

Pierwsze kroki w showbizensie Grodin stawiał na Brodwayu - w 1962 r. zagrał w komedii "Tchin-Tchin". Jego przełomową rolą była ta u boku Ellen Burstyn w sztuce "Same Time, Next Year" ("Za rok o tej samej porze") w roku 1975.

Znany z "Beethovena"

W ciągu swojej ponad 50-letniej zagrał w kilkudziesięciu filmach m.in. "King Kongu" (wersji z 1976 r,), "Dziecku Rosemary" i komedii "Kid złamane serce".

 

Szczyt popularności aktora to przełom lat 80-tych i 90-tych. Wraz z Robertem De Niro zagrał w komedii kryminalnej "Zdążyć przed północą".

 

 

W 1992 r. wcielił się w głowę rodziny w popularnej serii familijnej "Beethoven" - mimo skromnego budżetu pierwsza część zarobiła blisko 150 mln dolarów.

bas/prz / The New York Times
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie