Kalisz. Nakłaniał dziecko do współżycia seksualnego. Wcześniej był karany za podobne przestępstwo

Polska
Kalisz. Nakłaniał dziecko do współżycia seksualnego. Wcześniej był karany za podobne przestępstwo
Polsat News/ zdjęcie ilustracyjne
22-latek ma żonę i małe dziecko. W przeszłości był już karany za podobne przestępstwo i skazany na rok więzienia w zawieszeniu.

Sąd Rejonowy w Kaliszu uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował trzymiesięczny areszt dla 22-latka, podejrzanego o nakłanianie 11-latki do kontaktów seksualnych – poinformował w środę rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler. W rzeczywistości mężczyzna korespondował z osobą dorosłą, podającą się za nastolatkę.

Meler dodał, że na aktualnym etapie postępowania zachodzi konieczność uzyskania opinii biegłych z zakresu informatyki i seksuologii. - Ten okres aresztowania pozwoli w sposób niezakłócony przeprowadzić śledztwo - powiedział.

Korespondował z "łowcami pedofilów"

Sprawa 22-latka z wielkopolskiego Mycielina wyszła na jaw w minioną niedzielę. Pod jego dom przyjechali "łowcy pedofilów" z grupy Elusive Child Protection Unit Poland. Okazało się, że to z nimi korespondował mężczyzna. Przed kamerą 22-latek przyznał się do namawiania, w jego przekonaniu, nastolatki do współżycia seksualnego. W internecie w kontaktach przedstawiał się jako 30-letni Kuba i używał cudzych zdjęć.

 

ZOBACZ: Mężczyzna wysyłał nagie zdjęcia nieletniej przez internet. Został namierzony przez łowców pedofilów

 

Na zamieszczonym w internecie nagraniu mężczyzna wyraził chęć skorzystania z pomocy psychologa lub psychiatry. Prosił też, by nie informować o sprawie policji. - Ja mam problem i nie chcę tego robić. Ja wiem, że to jest karalne. To mnie nawet nie jara. Ja nawet nie wiem (...), dlaczego takie głupoty wypisuję - powiedział podczas interwencji. Członkowie grupy zaoferowali mu pomoc w leczeniu, a na miejsce zdarzenia wezwano policję.

Wcześniej już był karany za podobne przestępstwo

Prokurator Maciej Meler powiedział, że w okresie pomiędzy lutym a majem tego roku mężczyzna nawiązał kontakt z osobą podającą się za małoletnią Tosię w wieku lat 11 i składał jej propozycje obcowania płciowego, a także poddania się innym czynnościom seksualnym.

- Ponadto przesyłał filmy i materiały pornograficzne - dodał prokurator.

 

22-latek ma żonę i małe dziecko. W przeszłości był już karany za podobne przestępstwo i skazany na rok więzienia w zawieszeniu. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

aml / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie