Wieliczka. Pijany mężczyzna zatrzymywał pojazdy. W ręku miał nóż

Polska
Wieliczka. Pijany mężczyzna zatrzymywał pojazdy. W ręku miał nóż
Małopolska Policja
Widząc to, policjanci natychmiast wezwali go do odrzucenia noża

Policjanci z Wieliczki (woj. małopolskie) dostali zgłoszenie, że mężczyzna zatrzymuje pojazdy na przystanku autobusowym. Od autostopowicza odróżniało go to, że robił to siłą i miał w ręku nóż. Funkcjonariusze musieli siłą obezwładnić mężczyznę.

Do dyżurnego wielickiej komendy zadzwoniła osoba, która przekazała, że "na jednym z przystanków autobusowych w Wieliczce stoi mężczyzna, który trzyma w ręku nóż i zatrzymuje przejeżdżające pojazdy" - poinformowali policjanci.

Ruszył na policjantów

We wskazane miejsce od razu został wysłany patrol. Kiedy mundurowi dojechali na miejsce, zastali 43-latka z nożem kuchennym w kieszeni. Chwilę wcześniej mężczyzna zatrzymywał przejeżdżające samochody. Kiedy mieszkaniec zobaczył funkcjonariuszy, "w pewnym momencie wyciągnął nóż idąc w kierunku mundurowych" - relacjonowali policjanci. 

 

ZOBACZ: Śląsk. Kierowca z białym nosem wyprzedzał na zakazie. Złapała go policja

 

Widząc to, funkcjonariusze natychmiast wezwali go do odrzucenia noża. Zagrozili, że będą musieli "użyć środków przymusu bezpośredniego".

 

ZDJĘCIE: Nóż kuchenny, przy pomocy którego mężczyzna zatrzymywał pojazdy

Małopolska policja

 

"Irracjonalne zachowanie"

- Z uwagi na irracjonalne zachowanie mężczyzny, funkcjonariusze wezwali na miejsce załogę pogotowia, która w asyście mundurowych przetransportowała 43-latka do szpitala - poinformowali policjanci.

 

ZOBACZ: Suwałki. Sędzia jechał po pijanemu. Początek procesu odroczony po raz kolejny

 

W szpitalu okazało się, że mężczyzna ma dwa promile alkoholu w organizmie. Trafił do izby wytrzeźwień. -  Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce wyjaśnia okoliczności zdarzenia w prowadzonym dochodzeniu - poinformowali policjanci. 

aml/prz / Polsat News, Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie