Matura 2021. Egzamin z fizyki na poziomie rozszerzonym. Odpowiedzi w Interii

Polska
Matura 2021. Egzamin z fizyki na poziomie rozszerzonym. Odpowiedzi w Interii
Polsat News
Osoby, które nie uzyskają minimum 30 proc. punktów z jednego z egzaminów obowiązkowych, będą mogły go poprawiać 24 sierpnia

We wtorek absolwenci przystąpią do kolejnych egzaminów pisemnych w ramach matury 2021. O godzinie 9.00 rozpocznie się matura z fizyki, a o 14.00 z języka hiszpańskiego. Oba egzaminy są zdawane na poziomie rozszerzonym. Link do rozwiązań w tekście.

Tuż po 14.00 Interia opublikuje arkusz CKE i nieoficjalne odpowiedzi z fizyki. Fizyka jest jednym z tzw. przedmiotów do wyboru, co oznacza, że egzamin z niej nie jest obowiązkowy. W tym roku fizykę na maturze zdają 19 883 osoby, czyli około 7,3 proc. absolwentów 2021 r.

 

Rozwiązania arkuszy dostępne od 14:00 na stronach Interii.

 

Przedmiot do wyboru

 

W czwartek kończy się majowa sesja pisemna egzaminów maturalnych. Od 4 maj na łamach Interii ukazują się arkusze Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i nieoficjalne odpowiedzi z najpopularniejszych przedmiotów. Także i we wtorek na stornach Interii maturzyści będą mogli znaleźć arkusz CKE i rozwiązania z fizyki zaproponowane przez eksperta.

 

ZOBACZ: Matura 2021. Egzamin z historii na poziomie rozszerzonym. Odpowiedzi w Interii

 

Fizyka nie należy do najpopularniejszych przedmiotów maturalnych do wyboru. W tym roku znalazła się na siódmym miejscu. Przed nią były: język angielski, matematyka, język polski., geografia, biologia i chemia. Do wszystkich z nich opublikowaliśmy proponowane rozwiązania.

Ważne daty

Osoby, które nie uzyskają minimum 30 proc. punktów z jednego z egzaminów obowiązkowych, będą mogły go poprawiać 24 sierpnia.  Jeśli nie zaliczą więcej niż jednego przedmiotu, będą mogły zdawać je ponownie dopiero w przyszłym roku.

 

Przed maturzystami jeszcze nieobowiązkowe egzaminy ustne - ta sesja potrwa od 19 do 21 maja. Absolwenci, którzy z przyczyn losowych lub zdrowotnych, nie mogli przystąpić do majowej sesji egzaminacyjnej, będą mogli podejść do matury w sesji dodatkowej - od 1 do 16 czerwca.

laf/ sgo / Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie