Podwójna kradzież. Tego samego dnia okradli dwa sklepy

Polska
Podwójna kradzież. Tego samego dnia okradli dwa sklepy
Pixabay
Para okradała sklepy z częściami samochodowymi

W ręce policji wpadła para, która na warszawskich Bielanach kradła sprzęt ze sklepów motoryzacyjnych. Tego samego dnia, w dwóch różnych sklepach, zabierali z półek części samochodowe i wychodzili bez płacenia.

Bielańscy funkcjonariusze zostali wezwani do jednego ze sklepów w związku z kradzieżą elektronarzędzi i klocków. Mężczyzna i kobieta, pod pozorem zakupów, zabrali z półek wyrzynarkę, młotowiertarkę i klocki, a następnie wyszli ze sklepu, nie zatrzymując się przy kasie.

To nie był pierwszy raz

Para została zatrzymana przez funkcjonariuszy z prewencji. Gdy podejrzani trafili do komendy przy ulicy Żeromskiego okazało się, że na swoim koncie mają jeszcze jedną kradzież. Tego samego dnia, w innym sklepie w podobny sposób wynieśli 6 wiertarek.

 

-Do obu kradzieży doszło w sklepach tej samej sieci handlowej. Funkcjonariusze prewencji zostali wezwani na miejsce pierwszej z nich. W toku dalszych czynności udało się ustalić, że najprawdopodobniej ta sama para, tego samego dnia, dokonała kradzieży w podwarszawskiej miejscowości - wyjaśnia polsatnews.pl Elwira Kozłowska, Oficer Prasowy Komendanta Rejonowego Policji Warszawa V

 

ZOBACZ: Mazowieckie. Kradzież samochodu. Podczas pościgu padły strzały ostrzegawcze

 

Kobieta i mężczyzna usłyszeli dwa zarzuty za kradzieże elektronarzędzi i klocków. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

ko/zdr/Komenda Rejonowa Policji Warszawa V/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie