Konkurs Piosenki Eurowizji. U osoby z polskiej delegacji stwierdzono zakażenie koronawirusem

Świat
Konkurs Piosenki Eurowizji. U osoby z polskiej delegacji stwierdzono zakażenie koronawirusem
Rex Features/East News
Jeden z członków polskiej ekipy, którego nazwiska nie podano, uzyskał w sobotę pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa

W polskiej delegacji na tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji stwierdzono zakażenie koronawirusem - poinformował w sobotę organizator tego wydarzenia, Europejska Unia Nadawców. Cała delegacja, łącznie z polskim kandydatem Rafałem Brzozowskim, nie będzie mogła tym samym uczestniczyć w niedzielnej ceremonii otwarcia.

Jeden z członków polskiej ekipy, którego nazwiska nie podano, uzyskał w sobotę pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Oznacza to, że wszyscy Polacy zostali poddani kwarantannie.

 

ZOBACZ: Eurowizja z udziałem publiczności. Jest decyzja

 

Konkurs Piosenki Eurowizji oficjalnie rozpocznie się w niedzielę wieczorem w Rotterdamie. "Naszym nadrzędnym celem jest stworzenie imprezy w pełni bezpiecznej od Covid-19, a zdrowie wszystkich uczestników i pracujących przy tym wydarzeniu oraz publiczności jest naszym priorytetem" - informują w oświadczeniu organizatorzy.

 

Występ Brzozowskiego na żywo na Eurowizji 2021 będzie zależał od wyniku testów PCR, które polska delegacja będzie przechodzić w nadchodzących dniach.

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie