Lubuskie. Poszukiwania nastolatków. Ratownicy znaleźli ciało 13-latka w Odrze

Polska
Lubuskie. Poszukiwania nastolatków. Ratownicy znaleźli ciało 13-latka w Odrze
Polsat News
Psy tropiące podjęły ślad w okolicach koryta Odry. Nieoficjalnie Polsat News dowiedział się, że na brzegu rzeki przepływającej w pobliżu wsi służby odnalazły bluzę jednego z chłopców

Od czterech dni trwają poszukiwania 13-letniego Filipa i 15-letniego Marka, którzy zaginęli w Lednie woj. lubuskim. Ratownicy przeszukiwali koryta rzeki Odry i jej okolic od Cigacic w dół jej biegu. Sprawdził się najczarniejszy scenariusz. W piątek odnaleziono ciało młodszego z chłopców.

Policja potwierdziła w piątek przed południem Polsat News, że około god. 9:00 w okolicy Krosna Odrzańskiego na terenie poligonu odnalezione zostały zwłoki. Ciało znajdowało się w nurcie rzeki Odry na zamkniętym terenie. Zwłoki znaleźli żołnierze, którzy sprawdzali teren - poinformował Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

 

- To 13-latek, który zaginął wraz z 15-letnim kolegą. Od początku braliśmy pod uwagę m.in. wersję, że zaginięcie chłopców może mieć związek z jakimś nieszczęśliwym wydarzeniem nad rzeką. Niestety sprawdza się najczarniejszy scenariusz – powiedział Maludy.

 

Gdzie odnaleziono ciało?

 

Zwłoki zostały odnalezione na odcinku rzeki niedaleko Krosna Odrzańskiego w pobliżu Białej Góry - ustaliła reporterka Polsat News Dorota Wleklik. Miejsce to położone jest  na wysokości wsi Osiecznica w pow. krośnieńskim.

 

- Rzeka jest w tym miejscu bardzo szeroka. Nurt jest tam bardzo silny - powiedział policjant. Przyznał, że miejsce znalezienia ciała dzieli od Lubna, gdzie zaginęli nastolatkowie, około 40 km odległości.

 

ZOBACZ: Trzebiechów. Zaginęło dwóch nastolatków

 

- Nie ma potwierdzenia, że jest to jeden z zaginionych chłopców i przez najbliższe godziny jeszcze go nie będzie. Trwają bardzo precyzyjne oględziny ciała prowadzone przez policje z udziałem prokuratora - mówił wcześniej Maludy Polsat News.

 

- Na miejscu trwają bardzo szczegółowe oględziny prowadzone z udziałem prokuratora i policjantów - powiedział Polsat News podinsp. Marcin Maludy.

 

Według policji oględziny maja pomóc w identyfikacji ciała przez najbliższe rodziny poszukiwanych.

 

- To są tereny poligonowe, zamknięte. Dostępne tylko dla wojska - powiedział policjant.

 

WIDEO - Policja potwierdziła odnalezienie zwłok w Odrze niedaleko Krosna Odrzańskiego

 

  

 

Przeszukują Odrę z łodzi 

 

Dotychczas przeszukano obszar około 2,5 tys. ha, zarówno z lądu, wody, jak i z powietrza. Sprawdzono 200 km dróg i około 20 km rzeki Odry, m.in. przy użyciu sonarów podwodnych.

 

Czwartego dnia poszukiwań służby koncentrowały się na przeszukiwaniu odcinka Odry od miejscowości Cigacice do wsi Pomorsko w województwie lubuskim. W tym obszarze rzeki znajduje się przeprawa promowa. Podobnie jak w dniach poprzednich w akcję poszukiwawczą zaangażowanych było około 200 osób.

 

- Działania w Pomorsku trwają - powiedział podisnsp. Maludy w Polsat News.

 

ZOBACZ: Gdańsk. Zaginęła 17-letnia Nikola. Policja informuje o znalezieniu zwłok

 

W czwartek w akcji poszukiwania nastolatków brały udział dwa sonary oraz 7 łodzi patrolowych. Służby przeszukiwały także obszar z powietrza, za pomocą policyjnego śmigłowca. 

 

Jak zaznaczała reporterka Polsat News Dorota Wleklik, poszukiwania nie koncentrują się tylko na Odrze i województwie lubuskim. Do służb docierają informacje, że chłopcy byli widziani w innych miastach i miejscowościach,. Do tej pory sygnały te były fałszywe. 

Psy podjęły trop na brzegu Odry

Dwaj chłopcy - 13- i 15-latek ze wsi Ledno (woj. lubuskie) - w poniedziałek wyszli z domu około godziny 15. Byli wtedy widziani razem w pobliżu domu numer 8. Od tej pory nikt ich nie zauważył, a rodziny zgłosiły zaginięcie nastolatków tego samego dnia wieczorem. Dzieci nie nawiązały kontaktu z rodzinami.

 

ZOBACZ: Mazowieckie: Trwają poszukiwania sprawców piątkowego napadu na bank w Błoniu

 

- Pod uwagę są brane różne hipotezy m.in., że mogli zgubić się w lesie, uciec z domu lub mogło dojść do nieszczęśliwego wypadku - mogli wpaść do wody - mówiła w rozmowie z Interią podinsp. Małgorzata Stanisławska z policji w Zielonej Górze.

 

Psy tropiące podjęły ślad w okolicach koryta Odry. Nieoficjalnie Polsat News dowiedział się, że na brzegu rzeki przepływającej w pobliżu wsi służby odnalazły bluzę jednego z chłopców. Ani policja ani straż pożarna nie potwierdziły, że doszło do takiego zdarzenia, jednak według lokalnych mediów rodzina jednego z zaginionych miała przyznać, że ubiór należał do zaginionego dziecka. 

Poszukiwani są dwaj nastolatkowie

Policja podała dane personalne oraz rysopisy nastolatków. Wraz z fotografiami zostały one zamieszczone na stronach internetowych lubuskiej i zielonogórskiej policji.

 

Poszukiwany Marek
Poszukiwany Filip
Poszukiwany Marek
Poszukiwany Marek

 

Policjanci proszą osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionych chłopcach, o kontakt z najbliższą jednostką policji pod numerem alarmowym 112 lub numerami: 47 795 64 11 i 47 795 24 11.

laf/hlk/Polsat News/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie