Rosati: mamy do czynienia z państwem mafijnym

Polska
Rosati: mamy do czynienia z państwem mafijnym
Polsat News
Mamy do czynienia mówiąc najkrócej z państwem mafijnym

- Układ rządowy jest de facto układem mafijnym - stwierdził w "Debacie Dnia" Artur Dziambor (Konfederacja). - Pan Banaś też zachowuje się w sposób troszkę mafijny - ocenił Dariusz Rosati (KO). - W ustach pana profesora mówienie o państwie mafijnym jest śmieszne - ripostował Michał Wójcik (Solidarna Polska).

Głównym tematem "Debaty Dnia" było złożenie zawiadomienia do prokuratury przez Mariana Banasia. - Prezes NIK-u nie złożył zawiadomienia do prokuratury, bo nie miał co złożyć - stwierdził Robert Telus, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

"Układ mafijny w rządzie"

Premier nie ogłaszał wyborów, premier tylko technicznie wydał dyspozycję, żeby te wybory przygotować, to jest konstytucyjna rola premiera - dodał Telus.

 

ZOBACZ: Debata prezydentów. "Sytuacja na Ukrainie przypomina czasy przed rozbiorami"

 

- Układ rządowy jest de facto układem mafijnym i to, co dziś słyszeliśmy na konferencji Banasia, brzmiało bardzo dosłownie tzn. premier nie miał podstawy prawnej do wydania takich decyzji - stwierdził Artur Dziambor, poseł Konfederacji.

 

WIDEO: Marian Banaś był głównym tematem "Debaty Dnia"

  

- Od "kryształu" do mściwości jest w PiS-ie krótka droga i oni się tam za te łby polityczne będą szarpać, łomotać, natomiast Polacy na to patrzą i mówią będzie za co rozliczać Banasiów, Morawieckich, Sasinów itd. Jest tych ludzi cała masa, a oni na każdym kroku chcą oszukać, wyprowadzić pieniądze albo wyrzucić je do kosza - zaznaczył poseł Lewicy Tomasz Trela.

 

ZOBACZ: Trzaskowski o konsekwencjach "wyborów kopertowych": zwycięstwo demokracji

 

- Pan Banaś też zachowuje się w sposób troszkę mafijny - nie mamy do niego zaufania, ale to, że on pewne sprawy przetrzymuje dając wyraźnie do zrozumienia, ze jeżeli będziecie się mnie dalej czepiać, to ja odpalę te wnioski do prokuratury ws. pana Morawieckiego i ministra Dworczyka - mamy do czynienia mówiąc najkrócej z państwem mafijnym - ocenił Dariusz Rosati, poseł Koalicji Obywatelskiej.

 

- W ustach pana profesora mówienie o państwie mafijnym jest śmieszne, bo jeżeli ktoś "deale" robił na cmentarzach, to było to akurat w czasach kiedy państwo rządziliście - to było kilka lat temu - dziś już nie ma takiego państwa - odpowiedział na zarzuty posła KO Michał Wójcik, poseł Solidarnej Polski.

aml/Polsat News, Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie