Wypadek w punkcie szczepień drive-thru. Auto spadło ze skarpy

Polska
Wypadek w punkcie szczepień drive-thru. Auto spadło ze skarpy
PAP/Piotr Polak

28-letnia kobieta po otrzymaniu szczepionki w kieleckim punkcie szczepień typu drive-thru straciła panowanie nad samochodem. Auto spadło ze skarpy, kobieta z podejrzeniem złamania ręki została odwieziona do szpitala.

Do wypadku doszło w punkcie szczepień typu drive-thru w Targach Kielce. To miejsce, w którym osoba ze skierowaniem może się zaszczepić przeciw COVID-19 bez wysiadania z samochodu.

 

Zgodnie z przepisami, kierowcy po przyjęciu szczepionki powinni przez co najmniej 20 minut odczekać na parkingu przed dalszą jazdą. 28-letnia kobieta kierująca hondą zamiast skręcić na parking pojechała prosto.

Straciła kontrole nad kierownicą

- Straciła panowanie nad pojazdem, staranowała barierki. Samochód uderzył w ścianę parkingu wielopoziomowego i spadł ze skarpy. Strażacy uwolnili kobietę z samochodu i przekazali załodze karetki pogotowia. 28-latka z podejrzeniem złamania ręki została zabrana do szpitala – opisał okoliczności wypadku sierż. szt. Maciej Ślusarczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

 

ZOBACZ: Koronawirus - Raport Dnia. Wtorek, 11 maja

 

- Ta młoda kobieta, jak każdy przyjeżdżający do tego punktu, przeszła kwalifikacje. Nie było żadnych wątpliwości, że się kwalifikuje do szczepienia – powiedziała Anna Mazur-Kałuża, rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, placówki obsługującej punkt szczepień na terenie Targów Kielce.

Przyczyną wypadku inne dolegliwości

28-latka została po tym zdarzeniu przewieziona na Szpitalny Oddział Ratunkowy WSZ. - Została tam jej udzielona pomoc. W trakcie wywiadu lekarskiego przekazała informacje, z których wynika, że przyczyną tego zdarzenia mogły być inne dolegliwości. Ale o nich kobieta nie wspomniała przy kwalifikacji do szczepienia - podkreśliła Mazur-Kałuża.

wys/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie