Nastolatki brały udział w wyzwaniu z TikToka? W wypadku zginęła krowa

Świat
Nastolatki brały udział w wyzwaniu z TikToka? W wypadku zginęła krowa
zdjęcie ilustracyjne/ Pixabay
Krowa została potrącona przez pociąg. Policja prowadzi dochodzenie ws. wypadku

Spłoszona krowa została potrącona przez pociąg. Jak wynika z relacji kobiety, która zgłosił sprawę policji, odpowiedzialne za to mogą być dwie nastolatki, które tańczyły i skakały w pobliżu przestraszonych zwierząt. Zdaniem niemieckich służb, nowe informacje mogą wskazywać na to, że dziewczyny brały udział "Kulikitaka-Challenge" - wyzwaniu znanym z TikToka.

"Wszystko wskazywało na wypadek, dopóki świadek nie zgłosił się na policję" - brzmi treść komunikatu niemieckich służb. Chodzi o kobietę, która zeznała mundurowym, że widziała na pastwisku dwie dziewczyny. Jak wynika z jej relacji, nastolatki skakały i tańczyły - zwierzęta były przerażone - ale one nie przestawały denerwować stworzeń.

 

ZOBACZ: Wypadek na trasie S8. Wszystko przez... kaczki

 

Do zdarzenia doszło w czwartek w niemieckim Heising (gmina Lauben, w regionie Allgäu). Kiedy spłoszone zwierzęta uciekały, jedna z krów wpadła na tory i została potrącona przez pociąg. Stworzenie nie przeżyło.

 

 

Nikt z pasażerów pociągu nie odniósł obrażeń. Zdarzenie spowodowało straty materialne szacowne na ok. 20-30 tys. euro. Trasa między Ulm a Kempten została zablokowana na dwie godziny.

 

Niemiecka policja prowadzi dochodzenie ws. wypadku. Funkcjonariusze szukają nastolatek, które mogły spłoszyć zwierzę. 

Brały udział w "Kulikitaka-Challenge"?

Niemieckie służby podkreślają, że zeznania świadka mogą wskazywać na to, że dziewczyny brały udział w "Kulikitaka-Challenge" - wyzwaniu znanym z TikToka.

 

Na nagraniach zatytułowanych "Kulikitaka-Challenge", opublikowanych w sieci, widać uczestników, którzy podczas tańca straszą zwierzęta przy dźwiękach piosenki wykonywanej przez dominikańskiego wokalistę, znanego jako Toño Rosario.

 

ZOBACZ: 10-latka podjęła szokujące wyzwanie na TikToku. Nie żyje

 

Trend stał się popularny w 2020 roku. Rolnicy zaznaczają, że zachowanie uczestników wyzwania zagraża życiu ludzi i zwierząt.

ms/msl/DPA/SPIEGEL
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie